2018/19

28 maja 2019 r.


Praca wolontariusza to nie tylko pomaganie, to również dzielenie się radością przebywania ze sobą. Tym razem wspólnie bawiliśmy się próbując swoich sił

w kręgielni.

Czytaj więcej...

"Bogatym nie jest ten, kto posiada, lecz ten, kto daje." te na pozór paradoksalne słowa Jana Pawła II niosą głębokie przesłanie; sens naszemu życiu powinno nadawać nie bogactwo materialne, lecz to duchowe, związane z dawaniem innym cząstki siebie, czyli z pomaganiem.

Czytaj więcej...

W dniu 31 maja 2019 r. uczniowie z oddziału 0a oraz zespołu Moderato zaprezentowali swoje umiejętności taneczno-wokalne na Festynie Rodzinnym, którego organizatorem był Klub Kwadrat i Centrum Społeczności lokalnej.

Czytaj więcej...

Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w wielu innowacyjnych przedsięwzięciach. Jednym z nich jest nowoczesna aplikacja pomagająca szybko i skutecznie opanować angielskie słownictwo.

Czytaj więcej...

Już po raz siódmy w Publicznej Szkole Podstawowej nr 33 w Radomiu odbył się turniej „Matematyczne Potyczki ” dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych.

Czytaj więcej...

Klub Szkół UNICEF ma zaszczyt poinformować, iż nasza szkoła otrzymała certyfikat SPOŁECZNIE ODPOWIEDZIALNEJ PLACÓWKI w roku szkolnym 2018/2019 za udział w V edycji ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-pomocowej UNICEF
„Wszystkie
Kolory Świata”
.

Czytaj więcej...

W piątek 29 marca 2019 r. jako wolontariusze Szkolnego Koła „Caritas” uczestniczyliśmy w ogólnopolskiej akcji zbiórki żywności pod hasłem „TAK, pomagam”.

Czytaj więcej...

Dzień Św. Patryka to irlandzkie święto narodowe obchodzone 17 marca. Najważniejszą tradycją obchodów dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym.

Czytaj więcej...

W dniu 16 marca  2019 r. w PSP 33 odbył się  III Charytatywny Halowy Turniej Piłki Nożnej Gramy dla Kamyka Kamila Wurmańskiego absolwenta naszej szkoły.

Czytaj więcej...

W dniu 1 marca czyli w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, uczniowie klasy 8A i 8B wraz pocztem sztandarowym i z opiekunami, panią Urszulą Celi

i panem Jackiem Kaczmarskim wzięli udział w radomskich obchodach tego święta.

Czytaj więcej...

Jednym z punktów realizowanej w klasie 2 innowacji „Ruch – na zdrowie” jest upowszechnianie sportu, rekreacji i aktywności fizycznej wśród  dzieci w wieku wczesnoszkolnym, wdrażanie do zdrowego stylu życia i  umiejętnego korzystania

z takich czynników jak ruch, powietrze,  słońce, przestrzeń.

Czytaj więcej...

Miło nam poinformować, że Natalia Gogacz - ucz. kl. 6d naszej szkoły zdobyła wyróżnienie w XVI edycji konkursu ekologicznego: "Bądź świadomy, walcz ze smogiem", którego organizatorem był Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Konkurs MULTITEST 2018 wyłonił laureatów: Z biologii kl. 5d – Maciej Stępień Kl. 5f – Julia Ambryszewska Z przyrody kl. 6b – Krzysztof Okrój.

Wyróżnienia zaś otrzymali: Weronika Wójcik, Zuzanna Woźniak, Aleksandra Skopek, Adam Tokarski, Natalia Kupiec, Antoni Nowakowski, Liliana Guzińska.

Czytaj więcej...

Naszą szkołę odwiedziła grupa artystyczna ,,EXPLANATION”, która zaprezentowała pokaz historyczny pt. ,,Droga do wolności. Losy Rzeczypospolitej w latach 1772-1921”.

Czytaj więcej...

W dniu 12 grudnia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 został rozegrany Finał Halowej Piłki Nożnej Chłopców rocznik 2007 i młodszy w ramach XV Radomskiej Olimpiady Młodzieży.

Czytaj więcej...

18 XII 2018r. w świetlicy szkolnej już po raz X odbył się Konkurs Kolęd i Pastorałek. Tak jak w latach poprzednich cieszył się dużym powodzeniem. Wzięło w nim udział 25 uczniów z klas 0-III.

Czytaj więcej...

12.12.2018 r. w PSP nr 33 odbył się międzyszkolny konkurs „Poznaj z nami Order Uśmiechu” w 50-tą rocznicę istnienia tego odznaczenia. Drugą bohaterką była Irena Sendlerowa- patronka roku 2018 i Kawaler Orderu Uśmiechu.

Czytaj więcej...

W dniu 06.12.2018 r. klasy: 5 d i 5 f pod opieką pań: Agnieszki Gajewskiej, Iwony Bednik-Szymańskiej i Edyty Malec-Ćwiek udały się do stolicy w celu zwiedzenia Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych.

Czytaj więcej...

Uczniowie naszej szkoły w dniu 30.11.2018 wzięli udział w XVII Festynie Integracyjnym, na którym w rozgrywkach sportowych zajęli I miejsce.

Czytaj więcej...

W październiku klasa 8c wraz ze swoją wychowawczynią Edytą Malec-Ćwiek zainaugurowała swoje uczestnictwo w Akademii Filmowej 2018/2019 organizowanej przez radomskie kino HELIOS.

Czytaj więcej...

W dniu 14 listopada br. w Parku Leśniczówka odbył się III Szkolny Bieg Niepodległości zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego dla uczniów klas IV – VIII w ramach projektu „PSP 33 dla Niepodległej”.

Czytaj więcej...

Praca Klubu Szkół UNICEF w tym roku szkolnym skupia się wokół dziecięcych marzeń. Dzieci różnią się między sobą pod wieloma względami - kolorem skóry, kolorem włosów, językiem, wyznaniem. Jest jednak coś, co je łączy - są to marzenia.

Czytaj więcej...

W ramach akcji „100 kartek dla Niepodległej” jesteśmy gotowi do wysłania kartek

z życzeniami z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę.

Czytaj więcej...

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom tegorocznej IX edycji akcji „Uczeń-uczniowi” za wielkie, otwarte na potrzeby innych serca, wrażliwość i chęć niesienia pomocy.

Czytaj więcej...

16 października 2018 r. – to 40 rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. Metropolita krakowski stał się 262 następcą św. Piotra. Przybrał imię Jana Pawła II.

Hasłem pontyfikatu Papieża Polaka, który trwał 9666 dni (prawie 27 lat) były słowa „Nie lękajcie się! Otwórzcie drzwi Chrystusowi!”.

Czytaj więcej...

27 września z okazji zbliżającego się Dnia Chłopaka klasy 6a i 6d wraz

z opiekunkami p. Agnieszką Kutkowską, p. Marzeną Wasilewską i p. Anną Franaszczyk udały się na wycieczkę do Warszawy.

Czytaj więcej...

W ramach edukacji filmowej prowadzonej w naszej szkole klasa 8c oraz klasy: 7a, 7b i 7c uczestniczyły we wspólnym wyjściu do kina HELIOS w celu obejrzenia filmu ,,Dywizjon 303. Historia prawdziwa”.

Czytaj więcej...

27 września 2018 r. uczniowie naszej szkoły  z klas 5d, 6b, 8a, 8b i 8c pod opieką wychowawców   Iwony Bednik-Szymańskiej, Anny Jeżak, Edyty Okomskiej, Lidii Markiewicz, Edyty Malec-Ćwiek oraz nauczycieli Jarosława Fereńca, Wojciecha Peryta
i Anny Filipkiewicz wzięli udział w Szkolnym Rajdzie Legionisty, którym  uczciliśmy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Czytaj więcej...

W dniu 28 września 2018 r. w naszej szkole odbyły się wybory opiekuna SU. Głosowanie uczniów klas 4 - 8 odbywało się w sposób tajny poprzez wybranie jednego nazwiska spośród trzech kandydatek na opiekuna SU.

Czytaj więcej...

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 33 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, ul. Kolberga 5, 26-600 Radom

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; tel: 48 363 75 73 ; tel./fax: 48 363 73 62

Deklaracja dostępności - kliknij tu