Kronika

Dzień Świętego Patryka obchodzony jest 17 marca i choć to święto wywodzi się

z Irlandii, to z roku na rok staje się coraz bardziej popularne na całym świecie.

Czytaj więcej...

W dniu 26 stycznia w naszej szkole miało miejsce wręczenie nagrody laureatce

2 miejsca, Biance Lankiewicz, w konkursie organizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji w Radomiu oraz Narodowy Bank Polski „KUPUJĘ – NIE RYZYKUJĘ!”.

Czytaj więcej...

klasa 2a

W dniu 11 lutego 2021 r. w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa. Ze względu na pandemię w zabawie brała udział tylko nasza klasa. Sala w której mamy na co dzień lekcje, wyglądała inaczej niż zwykle.

Czytaj więcej...

Każdy pretekst jest dobry, aby dać Komuś do zrozumienia, że jest bardzo ważny…Taką okazją były walentynki. Koleżanki i koledzy z klas piątych po raz kolejny wyrazili swoją sympatię i wsparcie dla Kacprasmile, który jest w myślach i sercach całej społeczności 33.

Czytaj więcej...

Dzień świętego Walentego upłynął w klasie 3 d w kolorach czerwieni oraz atmosferze przyjaźni i życzliwości. Uczniowie zorganizowali specjalną pocztę walentynkową. Przygotowali serduszka i kartki walentynkowe z życzeniami i miłymi słowami dla swoich koleżanek i kolegów. Był to bardzo miły i radosny dzień.

Czytaj więcej...

Podczas trwania nauki zdalnej uczniowie klasy 1d wraz z wychowawczynią stworzyli Padlet czyli wirtualną tablicę. Jej zadaniem jest możliwość gromadzenia w jednym miejscu różnego rodzaju materiałów. W przypadku naszej klasy są to działania artystyczne uczniów.

Czytaj więcej...

Zima to trudny czas dla ptaków. Pamiętając o skrzydlatych przyjaciołach zorganizowaliśmy zbiórkę ptasich przysmaków: ziarenek, słoniny, kasz, płatków.

Czytaj więcej...

Serdecznie zapraszamy do korzystania z kolejnych materiałów naszej STREFY JĘZYKÓW, zaprojektowanych i wykonanych przez uczniów naszej szkoły w ramach innowacji „TWÓRCZY UCZEŃ AUTOREM BANKU ZDALNYCH MATERIAŁÓW EDUKACYJNYCH”.

Czytaj więcej...

TO(działa)MY! – jest to projekt edukacyjno-społeczny UNICEF i Fundacji Santander Bank Polska. Klub Szkół UNICEF działający w naszej szkole wziął udział w projekcie a oto efekty naszej pracy.

Czytaj więcej...

Z początkiem grudnia w świetlicy szkolnej rozpoczęły się przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Ten magiczny czas zjednoczył wszystkich wychowawców i dzieci przebywające pod ich opieką.

Czytaj więcej...

Serdecznie dziękujemy uczniom kl. 0-3 za przygotowanie kart świątecznych w ramach akcji Razem na Święta. Kartki zostaną przekazane kombatantom i Rodakom na Kresach.

Czytaj więcej...

Jeśli lubisz angielskie poczucie humoru i jesteś fanem rozwiązywania zagadek - pomóż rozweselić renifery aby w dobrym nastroju powiozły Mikołaja prosto do Twojego domu...

Czytaj więcej...

Wszystkich, którzy lubią rozwiązywać zagadki, a w szczególności łamigłówki językowe, zapraszam do zmierzenia się ze świątecznym escape roomem.

Czytaj więcej...

Po raz drugi nasza szkoła wzięła udział w akcji „Paczka dla bohatera". Zebraną żywność i środki chemiczne przekazaliśmy druhowi Pawłowi Tuzinkowi, który jest jednym z koordynatorów akcji w naszym rejonie.

Czytaj więcej...

Z niezmierną przyjemnością przedstawiamy pierwsze efekty twórczej aktywności uczniów naszej szkoły, którzy z zapałem rozwijają swoje umiejętności językowo-technologiczne w ramach innowacji „TWÓRCZY UCZEŃ AUTOREM BANKU ZDALNYCH MATERIAŁÓW EDUKACYJNYCH”.

Czytaj więcej...

14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej - święto nauczycieli, wychowawców, pedagogów. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej - pierwszego w Europie ministerstwa oświaty - która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.

Czytaj więcej...

Każdy z nas pamięta piosenkę „Kolorowe kredki w pudełeczku noszę, kolorowe kredki bardzo lubią mnie ...”, dlatego uczniowie naszej szkoły, z klas 0-VII wykonali specjalnie na tę okazję prace plastyczne - kredkami.

Czytaj więcej...

Codzienne życie na świetlicy w PSP 33 nie jest nudne. Nauczyciele bardzo starają się, aby zapewnić swoim podopiecznym różne atrakcje, a przy okazji dzieci uczą się

i poprzez zabawę zdobywają cenną wiedzę i umiejętności. Tak też było w ciągu ostatnich tygodni.

Czytaj więcej...

W dniu 28.10.20 r. odbyła się zdalna lekcja wychowawcza w kl. 5b. W ramach udziału w Ogólnopolskim projekcie edukacyjnym Z kulturą mi do twarzy” klasa zrealizowała zadanie z Modułu I- W krainie muz., - Podróż do królestwa dźwięków".

Czytaj więcej...

22 października 2020 r. dziewiętnastu wolontariuszy pod opieką p. Elżbiety Skierskiej-Markowicz ze Szkolnego Koła Wolontariatu wzięło udział w akcji sprzątania grobów znajdujących się na Cmentarzu Wojskowym przy ul. Limanowskiego.

Czytaj więcej...

Z radością informujemy, że nasza szkoła otrzymała certyfikat Szkoła w Chmurze. Wyróżnienie to otrzymują innowacyjne szkoły wykorzystujące najnowsze rozwiązania Microsoft dla Edukacji.

Czytaj więcej...

Miło nam poinformować o sukcesie Oliwii Bonieckiej, uczennicy klasy 8a, która

w miniony weekend wzięła udział w Mistrzostwach Polski i Mistrzostwach Europy Fit Kids & Fitness Aerobic w Gdańsku, z których to zawodów Oliwia przywiozła przysłowiowy worek medali.

Czytaj więcej...

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 33 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, ul. Kolberga 5, 26-600 Radom

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; tel: 48 363 75 73 ; tel./fax: 48 363 73 62

Deklaracja dostępności - kliknij tu