Wolontariusze w strojach pomarańczowych wraz z nauczycielką, w markecie

Grudzień jest dla naszego Szkolnego Klubu Wolontariatu bardzo pracowitym miesiącem.

Rozpoczęliśmy go od udziału w Gali Wolontariatu, która została zorganizowana przez Centrum Wolontariatu "Arka” w Resursie.

Do wolontariuszy słowo skierowali: biskup Marek Solarczyk oraz prezydent Radomia, pan Radosław Witkowski.

Na koniec wolontariusze wysłuchali dyskusji dotyczącej współczesnego wolontariatu.

Wolontariusze siedzą na krzesłach Uczniowie stoją z paniami i z Księdzem BiskupemKolejnym grudniowym zadaniem była zbiórka żywności "Tak, pomagam” organizowana przez Caritas.

Nasi wolontariusze zbierali żywność w jednym z radomskich supermarketów.

Udało się im zebrać naprawdę sporo artykułów żywnościowych, które będą przeznaczone dla potrzebujących.

Kosze sklepowe z żywnościąWolontariusze z koszami sklepowymi z żywnością Wolontariusze z koszami sklepowymi z żywnościąWolontariusze z paniami Ostatnie duże przedsięwzięcie to przygotowanie Szlachetnej Paczki.

Nasi wolontariusze segregowali, układali produkty oraz pakowali paczki, które następnie trafiły do potrzebującej rodziny.

Uczniowie pakują paczki Uczniowie z paczkami