Uczniowie czekają na druk z drukarki 3d

W roku szkolnym 2023/2024 kontynuujemy zajęcia z pomocami dydaktycznymi zakupionymi w ramach programu „Laboratoria przyszłości”.

W klasach 4 - 6 prowadzone są zajęcia z robotyki, które polegają na programowaniu robotów, dzięki czemu dzieci widzą efekty swoich działań.

Robotyka w szkole podstawowej ułatwia przejście przez kolejne etapy edukacji, wzmaga ciekawość do otaczającego świata i mocno angażuje.

Uczniowie mają za zadanie za pomocą algorytmów, zaprogramować robota tak, aby wykonywał określone czynności.

To przede wszystkim kreatywna zabawa, która uczy logicznego myślenia
i umiejętności pracy w grupie.

Uczniowie programujący robociki

Uczniowie klas 7 – 8 poznali podstawy druku 3d.

Z zaangażowaniem w programie Tinkercad projektują własne modele
i z niecierpliwością czekają na wydruk, by zobaczyć efekty swojej pracy.

Wnikliwie oceniają gotowe modele i jeżeli istnieje taka potrzeba nowelizują swoje projekty.

Pozwala im to czuć się konstruktorami, autorami pracy począwszy od pomysłu, poprzez projekt, aż do efektu końcowego.

Uczniowie patrzą na drukarkę 3d i czekają na wydruk

Uczniowie klas 6 dzięki zestawom elektronicznym „Sekrety elektroniki” odkrywają świat  elektroniki i elektrotechniki.

Poznają nazwy i role poszczególnych elementów elektronicznych (rezystory, kondensatory, silniki, przełączniki, źródła światła, rejestratory dźwięku itp.).

Rozwijające wyobraźnię eksperymenty zapewniają wspaniałą zabawę, a jednocześnie pozwalają na poznanie zasad działania układów elektronicznych.

Uczniowie nabywają wiedzę i umiejętności w dziedzinach niezbędnych we współczesnym świecie.

Uczniowie z zestawami elektronicznymi