„Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze”

Andrzejki to nie tylko święto wróżb, ale także tańca i dobrej zabawy. Andrzejki, jędrzejówki, jędrzejki są obchodzone w Polsce w noc z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja. Aby pokazać naszym dzieciom zwyczaje kultywowane przez ich dziadków i pradziadków zorganizowano w świetlicy zajęcia, podczas których przybliżono dzieciom tradycje związane z andrzejkowymi wróżbami: lanie wosku, co mówi wylosowana karta, kim będziesz w przyszłości, przekłuwanie serca z imieniem, cztery filiżanki, rzucanie monetą czy wyścig butów.
Oprócz wróżb i magicznych zaklęć odbyły się również wspólne tańce i zabawy przy muzyce.
To były udane andrzejki! Tablica a na niej napis: Andrzejki. Wróżby. Wróżba dla Ciebie. Kim będziesz w przyszłości