Zdjęcia z pobytu w bibliotece, na zdjęciach dzieci

W dniach 9-11 maja uczniowie klas 4 pod opieką p. Iwony Bednik-Szymańskiej i p. Elżbiety Rzeczkowskiej wzięli udział

w podsumowaniu projektu pt.: „Książka żyje, czaruje, wędruje”, organizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Radomiu.

Zakończenie było prawdziwą niespodzianką, uczniowie musieli sobie poradzić z zadaniami, których treść mogła być odczytana dopiero po zeskanowaniu kodu QR telefonem. Tematyka dotyczyła książki pt.: „Akademia Pana Kleksa”, a każde kolejne zadanie musiało być zaliczone przez czekających na nas
w różnych pomieszczeniach - pracowników biblioteki.

Dzieci, podzielone na grupę żółtą i czerwoną, odwiedziły:

- „Rupieciarnię”, gdzie musiały dopasować nazwy z karteczek do rekwizytów (sprężyna do weków oraz kaseta magnetofonowa stanowiły nie lada wyzwanie)

- „Pocztę”, skąd po odgadnięciu nazw różnych miast (na podstawie kolorowych zdjęć
i haseł) wysyłały pocztówki z pozdrowieniami do Pana Kleksa

- „Kuchnię”, gdzie ugotowały wg przepisu z książki „pyszną zupę”, a na koniec

– pompowanie balonów i teleturniej „Milionerzy”.

Pracownicy biblioteki żegnali wszystkich słodkim poczęstunkiem.

Uczniowie byli bardzo zadowoleni i mile zaskoczeni ciekawą formą spotkania z Panem Kleksem.

Podczas spotkań, koordynatorka z ramienia biblioteki - p. Izabela Golińska wręczyła imienne dyplomy uznania oraz nagrody książkowe uczniom, którzy przeczytali najwięcej książek z naszej szkolnej półki bookcrossingowej.

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym pracownikom Biblioteki Pedagogicznej za zaproszenie naszej szkoły do udziału w projekcie i bardzo dobrą współpracę.

Całą społeczność szkolną zachęcamy do korzystania ze zbiorów Biblioteki Pedagogicznej w Radomiu oraz naszej biblioteki.

Iwona Bednik-Szymańska, Elżbieta Rzeczkowska

Uczniowie podczas wycieczki do Biblioteki Pedagogicznej