Dwoje dzieci, dziewczynka i chłopiec zwróceni do siebie plecami

Przekazujemy zaproszenie na kolejne spotkanie z afazją pt: Spotkajmy się z afazją w Radomiu, które odbędzie się w Kamienicy Deskurów 21 października 2023 r. o godz. 11.00 w Centrum Organizacji Pozarządowych.

𝑨𝒇𝒂𝒛𝒋𝒂 𝒓𝒐𝒛𝒘𝒐𝒋𝒐𝒘𝒂 - 𝒛𝒓𝒐𝒛𝒖𝒎, 𝒑𝒐𝒎óż, 𝒘𝒆𝒔𝒑𝒓𝒛𝒚𝒋.
Rozpoczynamy wykładem Pani 𝑨𝒏𝒏𝒚 𝑷𝒂𝒍𝒖𝒄𝒉 (psycholog, logopeda, specjalista ds. afazji dziecięcej, współautorka poradnika dla nauczycieli i rodziców „Dziecko afatyczne w szkole i przedszkolu.”, „Afa-skala” i „KOJD-AFA”): „𝘑𝘢𝘬 𝘮𝘰ż𝘦𝘮𝘺 𝘸𝘴𝘱𝘪𝘦𝘳𝘢ć 𝘰𝘴𝘰𝘣ę 𝘻 𝘢𝘧𝘢𝘻𝘫ą 𝘳𝘰𝘻𝘸𝘰𝘫𝘰𝘸ą/𝘋𝘓𝘋, 𝘢 𝘤𝘻𝘦𝘨𝘰 𝘮𝘰ż𝘦𝘮𝘺 𝘯𝘢𝘶𝘤𝘻𝘺ć 𝘴𝘪ę 𝘰𝘥 𝘯𝘪𝘦𝘫”
𝓟𝓵𝓪𝓷 𝓹𝓻𝓮𝓵𝓮𝓴𝓬𝓳𝓲
💠Terminologia, z uwzględnieniem nowości.
💠Objawy zaburzenia, jego rodzaje, podział. Przykłady reakcji werbalnych dzieci, ukazujące różnice między różnymi typami zaburzenia.
💠Co wiemy o przyczynach, jak staramy się zrozumieć powody/mechanizmy trudności?
💠Różnicowaniu od innych zaburzeń, z uwzględnieniem wieku dziecka i dynamiki rozwoju.
💠Które trudności szybciej się wycofują a które zwykle utrzymują się ?
💠Sytuacja dziecka szkole (Jak w jego zachowaniu i możliwości uczenia się ujawnia się zaburzenie? Jakie ma trudności podczas lekcji oraz w sytuacji opanowywania poszczególnych umiejętności i wiadomości? ).
💠Dostosowania (Co mówią o tym uczniowie? Jak możemy to robić? Przykładowe sposoby wspierania ucznia - wzrokowe wsparcie, dodatkowe formy pomocy).
💠Rówieśnicy, grupa, trudności dziecka w grupie.
💠 Opowiadania o dzieciach z zaburzeniem językowym - propozycje tematów (Jak można je wykorzystać?)
𝗢 𝗴𝗼𝗱𝘇𝗶𝗻𝗶𝗲 𝟭𝟯:𝟬𝟬 𝘇𝗮𝗱𝗮𝗺𝘆 𝗽𝘆𝘁𝗮𝗻𝗶𝗮 𝗠𝗮ł𝗴𝗼𝘀𝗶, 𝗦𝗲𝗯𝗮𝘀𝘁𝗶𝗮𝗻𝗼𝘄𝗶 𝗼𝗿𝗮𝘇 𝗠𝗮𝗿𝗰𝗶𝗻𝗼𝘄𝗶 𝗶 𝗱𝗼𝘄𝗶𝗲𝗺𝘆 𝘀𝗶ę „𝗝𝗮𝗸 𝘀𝗶ę ż𝘆𝗷𝗲 𝘇 𝗮𝗳𝗮𝘇𝗷ą?”.
W tym czasie 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐜𝐢𝐨𝐦 towarzystwa dotrzymają m.in. Wolontariusze z XI Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. St. Staszica
ℕ𝕚𝕖 𝕡𝕣𝕫𝕖𝕘𝕒𝕡𝕔𝕚𝕖 𝕥𝕖𝕛 𝕠𝕜𝕒𝕫𝕛𝕚 𝕕𝕠 𝕫𝕕𝕠𝕓𝕪𝕔𝕚𝕒 𝕔𝕖𝕟𝕟𝕖𝕛 𝕨𝕚𝕖𝕕𝕫𝕪 𝕚 𝕕𝕠ś𝕨𝕚𝕒𝕕𝕔𝕫𝕖ń. 𝕊𝕡𝕠𝕥𝕜𝕒𝕛𝕞𝕪 𝕤𝕚ę, 𝕒𝕓𝕪 𝕫𝕣𝕠𝕫𝕦𝕞𝕚𝕖ć, 𝕡𝕠𝕞ó𝕔 𝕚 𝕨𝕖𝕤𝕡𝕣𝕫𝕖ć 𝕠𝕤𝕠𝕓𝕪 𝕫 𝕒𝕗𝕒𝕫𝕛ą 𝕣𝕠𝕫𝕨𝕠𝕛𝕠𝕨ą. 𝔻𝕠 𝕫𝕠𝕓𝕒𝕔𝕫𝕖𝕟𝕚𝕒!
𝓩𝓪𝓹𝓲𝓼𝔂
Projekt finansowany ze środków Gminy Miasta Radomia.
Udział wydarzeniu jest bezpłatny.

Plakat a na nim informacje: Afazja rozwojowa - zrozum, pomóż, wesprzyj.
Spotkajmy się z afazją w Radomiu, w Kamienicy Deskurów
21 października 2023 r. o godz. 11.00 w Centrum Organizacji Pozarządowych .
𝑨𝒇𝒂𝒛𝒋𝒂 𝒓𝒐𝒛𝒘𝒐𝒋𝒐𝒘𝒂 - 𝒛𝒓𝒐𝒛𝒖𝒎, 𝒑𝒐𝒎óż, 𝒘𝒆𝒔𝒑𝒓𝒛𝒚𝒋.
Rozpoczynamy wykładem Pani 𝑨𝒏𝒏𝒚 𝑷𝒂𝒍𝒖𝒄𝒉  (psycholog, logopeda, specjalista ds. afazji dziecięcej, współautorka poradnika dla nauczycieli i rodziców „Dziecko afatyczne w szkole i przedszkolu.”, „Afa-skala” i „KOJD-AFA”): „𝘑𝘢𝘬 𝘮𝘰ż𝘦𝘮𝘺 𝘸𝘴𝘱𝘪𝘦𝘳𝘢ć 𝘰𝘴𝘰𝘣ę 𝘻 𝘢𝘧𝘢𝘻𝘫ą 𝘳𝘰𝘻𝘸𝘰𝘫𝘰𝘸ą/𝘋𝘓𝘋, 𝘢 𝘤𝘻𝘦𝘨𝘰 𝘮𝘰ż𝘦𝘮𝘺 𝘯𝘢𝘶𝘤𝘻𝘺ć 𝘴𝘪ę 𝘰𝘥 𝘯𝘪𝘦𝘫”
 𝓟𝓵𝓪𝓷 𝓹𝓻𝓮𝓵𝓮𝓴𝓬𝓳𝓲
💠Terminologia, z uwzględnieniem nowości.
💠Co wiemy o przyczynach, jak staramy się zrozumieć powody/mechanizmy trudności?
💠Które trudności szybciej się wycofują a które zwykle utrzymują się ?
💠Sytuacja dziecka szkole (Jak w  jego zachowaniu i możliwości uczenia się ujawnia się zaburzenie? Jakie ma trudności podczas lekcji oraz w sytuacji opanowywania poszczególnych umiejętności i wiadomości? ).
💠Dostosowania (Co mówią o tym uczniowie? Jak możemy to robić?  Przykładowe sposoby wspierania ucznia - wzrokowe wsparcie, dodatkowe formy pomocy).
💠Rówieśnicy, grupa, trudności dziecka w grupie.
W tym czasie 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐜𝐢𝐨𝐦  towarzystwa dotrzymają m.in. Wolontariusze z XI Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. St. Staszica
𝓩𝓪𝓹𝓲𝓼𝔂
klub_radom@rozkodujmyafazje.pl lub 600947357
𝓖𝓻𝓾𝓹𝓪
Projekt finansowany ze środków Gminy Miasta Radomia.
Udział wydarzeniu jest bezpłatny.