Osoby podczas warsztatów

Dnia 13.03.2024 r. członkowie Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody przeprowadzili warsztaty pod hasłem: „Segregujesz
– odzyskujesz, czyli dobre rady na odpady”.

Głównym celem zajęć było zapoznanie uczniów z rodzajami odpadów, pojęciem segregacji oraz budowanie poczucia odpowiedzialności za działania podejmowane w środowisku.

Na początku dzieci robiły zakupy spośród przygotowanych produktów do ekologicznych toreb.

Dużo radości sprawiła dzieciom zabawa edukacyjna: „wysypisko na bibule”, która uświadomiła niebezpieczeństwa związane z przenikaniem substancji wypłukiwanych ze śmieci do wód gruntowych.

Mamy nadzieję, że dzięki przeprowadzonym zajęciom uczniowie będą pamiętali
o odpowiedniej segregacji odpadów, która przyniesie realne korzyści dla naszej przyrody.
Każdy uczestnik spotkania otrzymał kolorowankę: „O tym jak segregujemy odpady".
Opiekunowie SKLOP p. Agnieszka Figarska - Siwiec, p. Grażyna Kolmaga serdecznie dziękują uczennicom klasy 7c: Aleksandrze Stępień i Zuzannie Fabiszewskiej
za kreatywne przygotowanie warsztatów.
Brawo dziewczyny!

Osoby z dyplomami na tle monitora multimedialnego z napisem - Segregujesz-odzyskujesz, dobre rady na odpady