Dzieci stojące na trawie

Wrzesień w świetlicy minął w ciepłej i miłej atmosferze. Cieszymy się, że po tak długiej rozłące znów mogliśmy się wszyscy spotkać w murach naszej szkoły.

Podczas pierwszych spotkań powracaliśmy do letnich wspomnień i wakacyjnych przeżyć.

Rozwijaliśmy relacje koleżeńskie i uczyliśmy się współpracy.

Przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznego spędzania czasu w świetlicy, w szkole,

w drodze do szkoły.

Rozmawialiśmy o bezpiecznym korzystaniu ze szkolnego boiska i placu zabaw.

Słoneczna aura i ciepło sprawiły, że mogliśmy spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu, bawiąc się w berka, skacząc na skakankach, grając w piłkę czy malując chodniki kolorową kredą!

Bardzo chętnie rozwijaliśmy twórczą aktywność.

Dzięki naszemu zaangażowaniu w różnorodne prace plastyczne, naszą świetlicę zdobią m.in. kolorowe drzewa, jeżyki, wiewiórki, warzywa i owoce, przestrzenne znaki drogowe czy barwne parasolki i liście wiszące pod sufitem.

Są wśród nas uczniowie, którzy cenią sobie czas wolny po powrocie do domu.

Z tego powodu często korzystają z okazji, aby prace domowe zrobić w świetlicy,

a w razie trudności zawsze mogą liczyć na wsparcie opiekujących się nami nauczycieli.

Z końcem miesiąca sadziliśmy razem drzewa na szkolnym placu i obdarowaliśmy naszych świetlicowych kolegów słodkościami z okazji Dnia Chłopaka.

Tak więc, nawet pomimo jesiennej słoty i pochmurnych ostatnio dni, dobry humor i energia nas nie opuszczają, bo w świetlicy po prostu nie można się nudzić!

Dzieci przebywające w świetlicy ze swoimi pracami

Dzieci. Prace uczniów