Breloczki

Na lekcjach informatyki w klasach IV – VI odbyły się zajęcia kodowania robotów Vex.

Dzięki połączeniu robotów, prostego w użyciu kodera, uczniowie chętnie angażują się w ciekawe zajęcia edukacyjne by zdobyć nowe umiejętności poprzez udział w kreatywnej zabawie.

To idealny zestaw startowy do nauki kodowania.

Uczniowie klas VI – VIII zapoznali się również z drukarką 3D. Poznali zasadę działania urządzenia oraz obserwowali proces drukowania modeli 3D.

Projektowali i drukowali breloczki dla uczestników Międzyszkolnego Festiwalu Piosenki Angielskiej „Sing Along” oraz dla „Mistrzów Ortografii” wyłonionych podczas dyktanda dla uczniów, rodziców i nauczycieli, które odbyło się podczas Festynu Szkolnego. Zwycięzcy innych konkursów otrzymywali pamiątkowe serduszka.
Nie tylko uczniowie chętnie korzystają ze sprzętu zakupionego w ramach projektu Laboratoria Przyszłości, także kadra pedagogiczna jest zainteresowana rozwijaniem swoich umiejętności.

W II semestrze odbyły się dwie lekcje otwarte dla kolegów i koleżanek: Podstawy druku 3D, Kodowanie robotów Vex oraz szkolenie z zakresu kodowania robotów.

Breloczek

breloczki

Breloczki

Osoby zgromadzone na lekcji otwartej