...wszyscy znamy te książki (lub ich ekranizacje), które niezmiennie wzbudzają u czytelników zainteresowanie, wzruszenie, ciekawość i mnóstwo innych odczuć.

Takie dzieła literackie wybrali do przeczytania i zaprezentowania swoich talentów uczestnicy szkolnego etapu KONKURSU PIĘKNEGO CZYTANIA W JĘZYKU ANGIELSKIM.

Jurorzy (nauczyciele radomskich liceów i metodycy) stanęli więc przed dużym wyzwaniem, gdy musieli wybrać zwycięzcę, przyszłego reprezentanta szkoły w konkursie ogólnopolskim.

Serca jurorów podbiła emocjonalna i poruszająca prezentacja fragmentu powieści „Wuthering Heights” ANNY REMBOWSKIEJ (KL 6d), która zdobyła I miejsce.

Zapraszamy do wysłuchania krótkiego fragmentu III rozdziału tu:

Jury postanowiło również wyróżnić:

1. ALEKSANDRA KOŹMIŃSKIEGO (kl 6f) za ujmująco piękną wymowę i ciekawą interpretację „Olaf the Viking” – posłuchaj tu:

2. AGNIESZKĘ GIZIŃSKĄ (kl 6b) za interesującą interpretację i starania włożone w przygotowanie nagrania „Little Red Riding Hood” – posłuchaj tu:

3. KACPRA NAGRODZKIEGO (kl 6b) za ciekawą interpretację i starania włożone w przygotowanie nagrania „Hobbit: An Unexpected Journey”.

WSZYSTKIM uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy i gratulujemy niezwykłych talentów!

organizatorki szkolnego konkursu:

Agata Kwiecień-Żyła