Dzieci trzymają wieniec z kwiatów, są odwrócone tyłem, za nimi widzowie

W dniach 13 i 14 kwietnia 2026 roku, w Bibliotece Pedagogicznej w Radomiu odbyła się X edycja Regionalnego Konkursu Pięknego Czytania. 

Organizatorami konkursu byli:
- Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Radomiu,
- Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 21 im. ks. Jana Twardowskiego w Radomiu,
- Biblioteka Pedagogiczna w Radomiu.
W konkursie wzięli udział zwycięzcy eliminacji szkolnych z 30 szkół podstawowych z Radomia i Powiatu Radomskiego.
Celem konkursu była popularyzacja czytelnictwa, rozwijanie kultury czytelniczej, dbałość o kulturę słowa, kształcenie umiejętności pięknego czytania i rozumienia tekstu oraz stworzenie uczniom możliwości prezentowania własnych umiejętności.
Miło nam poinformować, że w kategorii klas I-II wyróżnienie otrzymała Małgorzata Złoch uczennica klasy 1c.
Małgosi serdecznie gratulujemy!

Alicja Lichota

 Dziewczynka na scenie a za nią plakat reklamowy konkursu