29 kwietnia 2026 roku, w naszej szkole odbył się szkolny konkurs ortograficzny „Mały Mistrz Ortografii”.
Do konkursu przystąpiło 16 uczniów z klas trzecich. Zmierzyli się oni z dyktandem przepełnionym „ortograficznymi pułapkami”. Celem konkursu było doskonalenie poprawności pisowni ortograficznej i interpunkcyjnej z języka polskiego oraz motywowanie uczniów do utrwalania umiejętności związanych z posługiwaniem się poprawną polszczyzną. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 19 maja 2026 roku. Pani wicedyrektor Lucyna Stępień wręczyła uczestnikom konkursu dyplomy i drobne upominki.
Zwycięzcami konkursu zostali:
I miejsce: Helena Grzegorzewska - klasa 3 b
II miejsce: Polina Novosad – klasa 3 a
III miejsce: Iga Pawlak – klasa 3 c
Wyróżnienia otrzymali:
Markel Zaiets – klasa 3 a
Alina Khreptyk – klasa 3b
Samuel Węglicki – klasa 3b
Gratulujemy zarówno laureatom, jak i wszystkim pozostałym uczestnikom konkursu.
Życzymy dalszych sukcesów.
Organizatorki konkursu: p. Iwona Plewińska, p. Renata Tamborek









