Uczniowie w świetlicy ze św. Mikołajem

Ledwo skończyły się andrzejki, a do świetlicy zawitały mikołajki.

Do dzieci dotarły nowe gry i zabawki.

Nasze pomieszczenie zostało udekorowane świątecznymi akcentami, a mieniące się lampki w oknach i na choince w szczególny sposób wpłynęły na samopoczucie i nastój przebywających tam osób.

Wszystkim udzieliła się świąteczna atmosfera.
Dzieci dowiedziały się, skąd naprawdę pochodzi Mikołaj, nauczyły się trzech nowych piosenek: "Święty Mikołaj", "Choinko, piękna jak las" i "Jest taki dzień".

Poznały tradycje i zwyczaje związane ze świętami Bożego Narodzenia, jakie obchodzone są w Polsce, ale też w innych miejscach na świecie.

W czasie zajęć plastycznych i ,,sprawnych rąk? uczniowie zaprezentowali swoją wizję Mikołaja oraz wykonali piękne kartki bożonarodzeniowe.
W trakcie realizacji akcji Wkręć się w czytanie królował Koszmarny Karolek.

Wychowankowie świetlicy czynnie włączyli się w tworzenie ozdób choinkowych, które zostały zaprezentowane 18 grudnia na Placu Jagiellońskim z okazji corocznego przedsięwzięcia Choinka na deptaku.

Każdego dnia organizowano ulubione przez dzieci ćwiczenia relaksacyjno-rozweselające.
Pod koniec miesiąca nie obyło się bez wspólnego składania sobie życzeń przy akompaniamencie skrzypiec wygrywających utwory o tematyce świątecznej.
W takim nastroju czekamy na nadejście Nowego Roku.

Uczniowie w świetlicy ze św. Mikołajem

Uczniowie w świetlicy ze św. Mikołajem i wychowawcami

Wychowawcy świetlicy dekorujący choinkę na Placu Jagiellońskim

Dekorowanie choinki na Placu Jagiellońskim ozdobami przygotowanymi w świetlicy.