Dwie dziewczynki z PSP 33 z nagrodami
27 kwietnia sala gimnastyczna naszej szkoły zapełniła się uczestnikami, gośćmi i sympatykami VII Międzyszkolnego Festiwalu Piosenki Angielskiej SING ALONG. Po uroczystym otwarciu festiwalu przez pana dyrektora Andrzeja Tomczyka, dwudziestu sześciu uczniów z siedemnastu radomskich szkół podstawowych zaprezentowało znakomite interpretacje piosenek w języku angielskim. A były wśród nich takie przeboje jak ?Skyfall?, ?Perfect?, ?Diamonds?, ?Flowers?, ?Still Loving You? i wiele innych.
Prezentacje oceniało pod względem językowym, muzycznym i artystycznym jury
w składzie:
- pani Barbara Skrok, przewodnicząca jury, wieloletnia metodyczka w szkole językowej w Radomiu. uczestniczka i wykładowczyni licznych konferencji i szkoleń w zakresie dysleksji rozwojowej i edukacji włączającej; autorka książki: ?Jak dyslektyka uczyć języka (obcego)?
- pani Maria Kukla-Dąda - menedżer Autoryzowanego Centrum Egzaminacyjnego Cambridge PL 214 City College w Radomiu, nauczyciel pasjonat języka angielskiego, organizatorka i autorka dwóch konkursów regionalnych z języka angielskiego Yle Movers oraz FLY to B2 First
- pani Ewa Żaczek ? wieloletni nauczyciel rytmiki i opiekun zespołu wokalno-instrumentalnego Moderato, działającego przy PSP 33, oraz grupy muzyków grających na instrumentach strunowych.

Poziom prezentacji był niezwykle wysoki, toteż jury miało niełatwe zadanie, lecz po długich obradach zdecydowało przyznać następujące nagrody:

? I miejsce: Oliwia Rybińska PSP nr 4 (?Drivers License?)
? II miejsce: Brajan Sosnowski PSP nr 4 (?Counting Stars?)
? III miejsce: Aleksandra Woźniak PSP nr 33 (?Rolling in the Deep?)

wyróżnienie językowe: Kornelia Makowiecka (PSP nr 28)
wyróżnienie językowe: Wiktoria Strzelec (PSP nr 23)

wyróżnienie muzyczne: Julia Budzisz (PSP nr 34)
wyróżnienie muzyczne: Laura Miłosz (PSP nr 33)

Najlepszym solistą, nagrodzonym nagrodą publiczności okazał się Brajan Sosnowski (PSP nr 4).
Ponadto, biorąc pod uwagę wysoki poziom językowy uczestników festiwalu, pani Maria Kukla-Dąda w imieniu Centrum Egzaminacyjnego nagrodziła dodatkowymi wyróżnieniami językowymi Julię Bąk (PSP 15) oraz Oliwię Rybińską (PSP 4).
Koncert poprowadził duet: uczennica kl. 8b - Adrianna Utkowska oraz uczeń kl. 5a - Krzysztof Kozieł.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy niebywałych zdolności językowych
i muzycznych!
Organizatorami VII Międzyszkolnego Festiwalu Piosenki Angielskiej SING ALONG były nauczycielki języka angielskiego i muzyki.
Szczególne podziękowania kierujemy do nauczycieli informatyki ? pani Anny Barszcz
i pani Doroty Soból, organizatorek konkursu, w ramach którego uczniowie zaprojektowali breloczki z logo festiwalowym, wydrukowane następnie na drukarkach 3D. Breloczki stanowiły unikalną pamiątkę, którą obdarowani zostali wszyscy uczestnicy festiwalu i ich opiekunowie. Bardzo dziękujemy również księdzu Krzysztofowi Wiśniewskiemu, który wspierał nas w organizacji oprawy muzycznej koncertu finałowego oraz wszystkim sympatykom festiwalu, którzy zaangażowali się
w jego organizację i wspierali nasze wspólne dzieło.
Patronat medialny: