Dzieci trzymają wieniec z kwiatów, są odwrócone tyłem, za nimi widzowie

W oddziale przedszkolnym odbyło się wyjątkowe przedstawienie przygotowane przez studentów Kliniki Prawa WPiA. Spektakl oparty był na historii „Kubusia Puchatka”, który stanął przed Najwyższym Sądem za kradzież dwóch baryłek miodu swojemu przyjacielowi Króliczkowi.

Podczas rozprawy Kubuś był broniony przez adwokata, natomiast prokurator – występujący w imieniu Króliczka – przedstawiał zarzuty. Po wysłuchaniu obu stron zapadł wyrok, a dzieci miały okazję wyrazić swoją opinię i zdecydować, czy zgadzają się z decyzją sądu.
Przedstawienie było nie tylko ciekawą formą zabawy, ale również wartościową lekcją o zasadach sprawiedliwości i prawa.

 Dzieci przebrane w togi prawnicze i dorośli przebrani za postacie bajkowe oraz dzieci nieprzebrane za nikogo

Zdjęcia w galerii.