Boże, który mieszkasz w drzewach
śpiewasz z ptakami i kolorami pieścisz kwiaty…
(Waldemar Michalski)
W dniach 19-21 maja uczniowie klas 5a, 5b i turystki z klasy 8d spędzili czas na wycieczce w przepięknej polskiej krainie - na Roztoczu pod opieką pań: Ilony Ślusarczuk, Edyty Okomskiej i Magdaleny Malickiej.
Roztocze to przede wszystkim las, puszcza - obszar chroniony, czyli Rezerwat nad Tanwią. Przemierzany przez nas Szlak Szumów Tanwi – wzdłuż rzeki Tanew, znanej z widowiskowych kaskad jawił się nam jako magiczny świat dźwięków i kolorów. Budził w nas uczucie nieograniczonej wolności i jedności z naturą. Dzięki zaś niezwykłemu przewodnikowi — wędrówka stała się prawdziwą podróżą przez legendy, anegdoty i niezwykłe historie, które ożywiały te niezwykłe miejsca i sprawiały, że poznawanie regionu stało się fascynującym doświadczeniem. Przewodnik z wyczuciem zwracał naszą uwagę na najważniejsze zabytki, symbole oraz ukryte perełki regionu, m.in. w Szczebrzeszynie, w Zwierzyńcu, Krasnobrodzie czy Zamościu. O tym, ze nie potrafiliśmy usiedzieć na miejscu, świadczy ilość 65 538 kroków wykonanych na Roztoczu! Najtrafniejszą puentą tej wycieczki były słowa jednej z uczestniczek z klasy 5b: „Jak dobrze, że są jeszcze takie miejsca na ziemi”.






