Dzieci trzymają wieniec z kwiatów, są odwrócone tyłem, za nimi widzowie

W dniu 28 kwietnia 2026 r. uczniowie klas pierwszych zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej.

Czynności tej dokonali: pan dyrektor Andrzej Tomczyk oraz pani wicedyrektor Lucyna Stępień.
Uroczystość poprzedził występ artystyczny starszych uczniów naszej szkoły ukazujący zalety czytania książek i zachęcający do spędzania wolnego czasu z literaturą.
Pierwszoklasiści otrzymali książki Justyny Bednarek – „Wnuczka antykwariusza”. Teraz, będąc pełnoprawnymi członkami biblioteki szkolnej, mogą wypożyczać książki. Zapraszamy!
Wśród plakatów stanowiących dekoracje były prace uczniów, którzy wzięli udział w konkursie „Moja ulubiona książka”. 
Dziękuję: pani Ewie Żaczek za oprawę muzyczną, a także pomoc w przygotowaniu przedstawienia, pani Iwonie Bednik-Szymańskiej za umieszczenie dekoracji i panu Wojciechowi Perytowi za przygotowanie ławek oraz sprzętu.
Razem z panią Anną Franaszczyk zapraszam do odwiedzania biblioteki i wypożyczania książek.

Elżbieta Rzeczkowska

 Uczniowie trzymają w górze podniesione dwa palce, z nimi Pan Dyrektor i Pani Wicedyrektor

Zdjęcia w galerii.