Dzieci trzymają wieniec z kwiatów, są odwrócone tyłem, za nimi widzowie

W dniu 25 marca 2026 r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski „Spotkanie z poezją” dla uczniów klas 0 - 3.

Jury w składzie: pani wicedyrektor Lucyna Stępień, p. Iwona Streicher oraz p. Ewa Guga wysłuchało interpretacji utworów polskich poetów w wykonaniu najmłodszych recytatorów.
Interpretacje były pełne ekspresji, dziecięcej wrażliwości, pięknej dykcji, odwagi scenicznej oraz pomysłowości. Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom przygotowania, a każdy występ miał swój wyjątkowy charakter.
Laureaci konkursu:
I miejsce: Ignacy Jagiełło z klasy 1b
II miejsce: Jakub Borowski z klasy 2a
III miejsce: Emilia Dziejak z klasy 3c.
Wyróżnienia otrzymali:
Aurelia Węglicka z klasy 0a
Szymon Pracz z klasy 1b oraz
Polina Novosad z klasy 3a.
Po ogłoszeniu wyników Pani Wicedyrektor skierowała do wszystkich uczestników serdeczne gratulacje, podkreślając ich zaangażowanie, naturalną swobodę sceniczną oraz piękną interpretację poezji.
Laureatom wręczono nagrody książkowe, a każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i słodki upominek.
Laureaci będą reprezentować naszą szkołę w międzyszkolnym konkursie recytatorskim organizowanym przez Dom Kultury „Borki”.

 Uczniowie są z nauczycielkami i trzymają dyplomy i nagrody

Zdjęcia w galerii.