#Baw się dobrze. Nie spiecz sie na raka. Napis na tle ciemniejszegio nieregularnego kształtu przypominającego wyglądem znamię czerniaka, z lewej strony postać ludzka.

W ramach ogólnopolskiego programu profilaktyki czerniaka w roku

szkolnym 2021/2022 uczniowie klas siódmych i ósmych naszej szkoły wysłuchali prelekcji, które były głoszone podczas lekcji biologii i godzin wychowawczych.

Koordynator Nicola Dembska

Budowanie świadomości oraz zachęcenie do rozwagi i ochrony skóry przed promieniami UV podczas wakacyjnego odpoczynku to cel XI Tygodnia Świadomości Czerniaka, rozpoczynającego się 17 maja.

Za pośrednictwem tegorocznego hasła ?Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA? zwracamy uwagę na konieczność przestrzegania zasad profilaktyki wśród wszystkich dorosłych, bez względu na wiek, preferencje i wybrany sposób spędzania wolnego czasu na zewnątrz ? aktywnie, na sportowo i w biegu czy spokojnie, na leżaku we własnym ogrodzie.

Ambasadorkami XI Tygodnia Świadomości Czerniaka zostały aktorki, mama
i córka, Maria Winiarska oraz Zofia Zborowska-Wrona.

W myśli zasady ?Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA? zachęcają wszystkich do rozwagi i priorytetowego traktowania swojego zdrowia, bez konieczności rezygnowania ze swoich ulubionych aktywności.