Biblioteka

Drodzy Rodzice i Uczniowie.

 

W tym trudnym czasie chcemy zaproponować miłe spędzanie wolnych chwil. Proponujemy sięgnąć po książki. 

 

Bardzo nam przykro, że nie możecie obecnie korzystać z naszych zbiorów i przychodzić do biblioteki szkolnej, z pomocą przychodzą nam biblioteki cyfrowe oferujące elektroniczne wersje książek. Formaty: EPUB, PDF można otworzyć w komputerze. Można też czytać on-line. Zachęcamy do korzystania. 

 

A oto biblioteki cyfrowe, z których zbiorów można korzystać:

 

WolneLektury.pl - kliknij tu

 

Znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone). Projekt fundacji Nowoczesna Polska.

 

Lektury.gov.pl - kliknij tu

 

Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

 

ChmuraCzytania.pl - kliknij tu

 

Chmura Czytania zawiera ciekawe książki polskich i zagranicznych autorów, m.in. Conrada, Kafki czy Czechowa. Nie wymaga logowania.

  

Polona.pl - kliknij tu

 

Największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera stare książki oraz inne zdigitalizowane zbiory. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe.

 

Mazowiecka Biblioteka Cyfrowa - kliknij tu

 

Zawiera zdigitalizowane zbiory bibliotek Warszawy i Mazowsza.

Liczba publikacji w kolekcji: 76442 

 

Zachęcamy aby przenieść się w zaczarowany świat książki.  

  • Czytanie książek uspokaja i pozwala się odprężyć. 
  • Czytanie stymuluje umysł i pozwala na poprawę koncentracji oraz pamięci.
  • Czytanie aktywuje te obszary mózgu, które również odpowiadają za naszą mowę oraz myślenie.
  • Przeniesienie się do fikcyjnego świata książki pozwala nam oderwać się od rzeczywistości i choć na chwilę zapomnieć o problemach.
  • Udowodniono, że czytanie książek pozwala nam w realnym życiu łatwiej rozwiązywać konflikty i problemy osobiste.
  • Zwiększa się nasz poziom elokwencji oraz zasób słów. Dzięki czytaniu poznajemy nowe słowa, wiemy w jakim kontekście ich użyć oraz zapamiętujemy je już na długi czas. Po czasie zauważymy, że przemowy lub dłuższe wypowiedzi nie stanowią dla nasz żadnego problemu.
  • Książki sprawiają, że nasza wiedza się pogłębia.

Warto czytać!

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 33 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, ul. Kolberga 5, 26-600 Radom

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; tel: 48 363 75 73 ; tel./fax: 48 363 73 62

Deklaracja dostępności - kliknij tu