Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego.

Zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 r. Święto ma służyć promocji języka ojczystego oraz uświadomieniu społeczeństwu, jak ważne jest prawidłowe posługiwanie się językiem ojczystym w życiu codziennym.


22 lutego na wszystkich lekcjach języka polskiego upamiętniliśmy Dzień Języka Ojczystego. Na każdym poziomie uczniowie zmagali się z zawiłościami języka polskiego: klasy 4, 5 sprawdziły się swoje umiejętności ortograficzne, zaś młodzież z klas 6 – 8 zgłębiła poprawność językową wielu kłopotliwych form oraz poszerzyła swoje słownictwo. Satysfakcję dawały: zwycięstwa w interaktywnych testach, działania praktyczne w tworzeniu chmury wyrazów oraz uczenie się przez zabawę z wykorzystaniem interaktywnych prezentacji multimedialnych. Najciekawsze efekty zajęć prezentujemy na zdjęciach.


Uczniowie uczący się w trybie stacjonarnym, grono pedagogiczne i goście szkoły mogą zapoznać się

z tematyczną wystawą i galerią konkursowych prac.


Gratulujemy świadomości, jak ważny jest szacunek do języka ojczystego i dbałość o jego przetrwanie, uczestnikom Szkolnego Konkursu Ortografia, co do głowy trafia, zorganizowanego dla uczniów klas czwartych i piątych. Sprawozdanie z tego wydarzenia przedstawiamy w osobnym artykule.


Kolejny konkurs w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego pt. Sztuką nie jest czytać cytaty. Sztuką jest zrozumieć cytaty. skierowany jest do uczniów klas siódmych i ósmych. Czekamy na Wasze prace. Regulamin znajduje się na internetowej stronie szkoły.


Wspólne inicjatywy świadczą, że w naszej szkole panuje moda na język polski. Pielęgnujmy i szanujmy język rodzimy nie tylko od święta, ale i na co dzień.


Nauczycielki języka polskiego PSP nr 33.

Zdjęcia w  galerii.

Jedną z prac można obejrzeć dokładniej klikając tu.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 33 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, ul. Kolberga 5, 26-600 Radom

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; tel: 48 363 75 73 ; tel./fax: 48 363 73 62

Deklaracja dostępności - kliknij tu