W ramach udziału w Ogólnopolskim Projekcie Szkoły "Z kulturą mi do twarzy" uczniowie kl. 3 b zrealizowali zadanie 8 z Modułu I - "W galerii sztuki".

 

Ze względu na panującą pandemię nie ma możliwości zorganizowania wyjścia do Galerii Sztuki. Nie przeszkadza to jednak w uwrażliwianiu estetycznym dzieci

i wychowawca klasy p. Dorota Fereniec zadbała o to, żeby uczniowie choć przez chwilę poczuli się tak, jakby naprawdę zwiedzali galerię i podziwiali dzieła malarskie. Kilka dni wcześniej dzieci malowały farbami widoki zimowe.


Z wykonanych prac p. Dorota utworzyła klasową wystawę pod tytułem "Zimowe pejzaże". Zanim jednak dzieci wybrały się z wizytą do "galerii sztuki" wychowawczyni klasy uczuliła swoich wychowanków na dobrze dobrany i stosowny do miejsca strój, przypomniała zasady odpowiedniego zachowania w miejscu kultury i zachęcała do efektywnego spotkania z "żywą" sztuką i wymiany spostrzeżeń.

 

Zwiedzaniu towarzyszyło mnóstwo emocji, toczyła się ożywiona dyskusja na temat prac i talentu ich autorów,

a wrażenia były takie, jak po wizycie w prawdziwej Galerii Sztuki.

Zdjęcia w galerii.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 33 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, ul. Kolberga 5, 26-600 Radom

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; tel: 48 363 75 73 ; tel./fax: 48 363 73 62

Deklaracja dostępności - kliknij tu