W dniu 26.09.2020 r. w PSP nr 33 w Radomiu odbył się V Ogólnopolski Memoriał im. Danuty Fryszkowskiej w piłce siatkowej dziewcząt. 

 

Uroczystego otwarcia Memoriału dokonał Pan dyrektor Andrzej Tomczyk oraz syn śp. Danuty Fryszkowskiej. 

 

Spotkania rozgrywane były na 2 boiskach systemem grupowo—pucharowym. Mecze w grupach toczyły się do 2 rozegranych setów. Uczennice naszej szkoły po remisie z rówieśniczkami z warszawskiego Esperanto i zwycięstwie z drużyną z Wierzbicy z pierwszego miejsca w grupie awansowały do dalszego etapu, w którym ich przeciwniczkami były siatkarki Jokera Kozienice. Po bardzo zaciętym spotkaniu, o tym kto zagra w finale decydował set trzeci, w którym górą były nasze uczennice. Finał to spotkanie z tegorocznym ćwierćfinalistą Mistrzostw Polski zespołem MKS Gala Skarżysko- Kamienna.

 

Set pierwszy to dominacja Gali, przegrywamy do 16. W secie drugim pachniało niespodzianką. Prowadząc 22— 20 nie utrzymaliśmy  koncentracji i schodzimy pokonani 2—0 (25—16, 25— 23).

 

Był to pierwszy od blisko pół roku turniej z udziałem naszych siatkarek.

Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników.

 

Klasyfikacja końcowa

 

1. MKS Gala Skarżysko— Kamienna
2. Akademia 33 Radom

3. UKS Esperanto Warszawa

4. MUKS Joker Kozienice
5. V Victoria Solec nad Wisłą
6. UKS Gepard Wierzbica

 

Wszystkie przybyłe zespoły otrzymały pamiątkowe puchary, dyplomy i drobne upominki.

 

Dziękujemy wszystkim przybyłym ekipom — trenerom, zawodniczkom, sędziom, pielęgniarce, kierowcom i oczywiście rodzicom za pomoc i wsparcie — pizza, kebaby i ciasta były jak podkreślali uczestnicy, wyborne.

 

Już dziś zapraszamy za rok na kolejną szóstą edycję Memoriału.

 

 

 

 

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 33 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, ul. Kolberga 5, 26-600 Radom

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; tel: 48 363 75 73 ; tel./fax: 48 363 73 62

Deklaracja dostępności - kliknij tu