W ramach udziału w Ogólnopolskim Projekcie Szkoły "Z kulturą mi do twarzy" uczniowie kl. 3 b zrealizowali zadanie 8 z Modułu I - "W galerii sztuki".

Ze względu na panującą pandemię nie ma możliwości zorganizowania wyjścia do Galerii Sztuki. Nie przeszkadza to jednak w uwrażliwianiu estetycznym dzieci i wychowawca klasy p. Dorota Fereniec zadbała o to, żeby uczniowie choć przez chwilę poczuli się tak, jakby naprawdę zwiedzali galerię i podziwiali dzieła malarskie. Kilka dni wcześniej dzieci malowały farbami widoki zimowe.

Z wykonanych prac p. Dorota utworzyła klasową wystawę pod tytułem "Zimowe pejzaże". Zanim jednak dzieci wybrały się z wizytą do "galerii sztuki" wychowawczyni klasy uczuliła swoich wychowanków na dobrze dobrany i stosowny do miejsca strój, przypomniała zasady odpowiedniego zachowania w miejscu kultury i zachęcała do efektywnego spotkania z "żywą" sztuką i wymiany spostrzeżeń.

Zwiedzaniu towarzyszyło mnóstwo emocji, toczyła się ożywiona dyskusja na temat prac i talentu ich autorów, a wrażenia były takie, jak po wizycie w prawdziwej Galerii Sztuki.