Uczniowie w kaskach na głowach

W dniu 7 czerwca uczniowie z klasy 7a i 7f wybrali się na jednodniową wycieczkę do Kielc.

Jest to miasto rzadko odwiedzane, ale naprawdę warto poświęcić trochę czasu i je zwiedzić.

Uczniowie po przyjeździe na miejsce wyruszyli pieszo na poznanie nowych miejsc.

Pierwszym punktem wycieczki była Aleja Sław w parku, gdzie wzdłuż głównej alejki postawiono kilkadziesiąt popiersi znanych postaci, kompozytorów, muzyków, aktorów, piosenkarzy, poetów i rzeźbiarzy.

Spacer ten zaprowadził nas do Kadzielni, miejsca znanego przede wszystkim
z koncertów w Amfiteatrze.

Jest to miejsce usytuowane w kamieniołomach.

Po drodze widzieliśmy Tablice Mojżeszowe, pomnik poświęcony żołnierzom.

Jednak największą atrakcją było przejście Jaskinią Odkrywców, gdzie panie przewodniczki opowiadały historię jaskiń, które tam się znajdują oraz pokazywały różne rodzaje skał wytworzonych przez naturę.

Po zwiedzeniu jaskini udaliśmy się do Świętej Katarzyny, gdzie odwiedziliśmy Muzeum Minerałów.

W środku mogliśmy zobaczyć różnego rodzaju kamienie i minerały, które odkrywano na terenie całej Polski.

Wzięliśmy także udział w warsztatach, podczas których zobaczyliśmy jak się obrabia
i szlifuje kamienie szlachetne.

Do Radomia wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni.

Wiemy, że Kielce są miastem wartym odwiedzenia.

Katarzyna Pyciarz

Urszula Banatowska

Uczniowie siedzący na schodach przed budynkiem