Na zaproszenie Mazowieckiego Kuratora Oświaty uczniowie naszej szkoły przystąpili do akcji "Paczka na Kresy"

zorganizowanej przez Fundację Kresy w potrzebie - Polacy Polakom. Akcja polega na zbiórce darów i funduszy przeznaczonych na świąteczne paczki oraz przekazaniu ich Polakom z Litwy i z Ukrainy. Zebrane artykuły spożywcze (kawa, herbata, czekolady, cukier, mąka, kasza, makarony, konserwy, galaretki...) oraz środki czystości, kosmetyki zostały przekazane do Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP przy ul. Kraszewskiego w Radomiu, do koordynatora akcji w Radomiu - p. Józefa Jabłońskiego. Następnie wszystkie dary zostały dostarczone Fundacji Polskich Wartości.
W dniach 3 - 4 grudnia odbyło się pakowanie zebranych produktów.

Zaś w dniach: od 5 do 11 grudnia 2021 r. paczki zostały przekazane Rodakom z Litwy i z Ukrainy. Jak poinformowali organizatorzy akcji, w tym roku udało się przygotować 1800 paczek bożonarodzeniowych.
Jesteśmy wdzięczne naszym Uczniom oraz Rodzicom za zaangażowanie się w tę piękną akcję pomocy dla naszych Rodaków na Kresach.

Podziękowania także dla p. Małgorzaty Potent za pomoc w przewiezieniu paczek.

Opiekunki Szkolnego Koła Wolontariatu:

Urszula Banatowska i Elżbieta Skierska-Markowicz.