W związku z dniami szczególnej pamięci o Zmarłych, w tym również o Bohaterach walk o niepodległość, zaprosiliśmy uczniów naszej szkoły do włączenia się w akcję ZNICZ  DLA  BOHATERA, której organizatorem było Duszpasterstwo Wojskowe Garnizonu Radom.

Udało nam się zebrać ok. 300 zniczy, które zostały przekazane 29 października ks. podporucznikowi Piotrowi Woszczykowi, proboszczowi parafii Matki Bożej Królowej Świata w Radomiu.
W sobotę, 30 października znicze zapłonęły na grobach bohaterów: powstańców styczniowych, powstańców warszawskich, legionistów, strażaków, harcerzy z Szarych Szeregów, którzy spoczywają na cmentarzu przy ul. Limanowskiego w Radomiu. Zapalanie lampionów będzie kontynuowane w oktawie uroczystości Wszystkich Świętych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy przekazali znicze i dali wyraz pamięci o walczących za Ojczyznę.
Szkolne koordynatorki akcji:
p. Elżbieta Skierska-Markowicz - opiekun SKW
p. Luiza Sobczyk - nauczyciel historii

Zapraszamy do przeczytania relacji z akcji:

na stronie Radia Plus klikając tu

na stronie parafii wojskowej klikając tu

na stronie Gościa Niedzielnego klikając tu.