W dniu 5 października 2021 roku odbyła się akademia z okazji 31 rocznicy zjednoczenia Niemiec,

zorganizowana przez panią Izabelę Bujak (nauczycielkę języka niemieckiego) we współpracy z uczniami klasy 7B. Audytorium tworzyły dzieci z młodszych klas przebywające w świetlicy szkolnej oraz uczniowie klas: 6A, 7B, 8A pod opieką nauczycieli.

Swoją obecnością zaszczycili nas ponadto Pani Dyrektor Lucyna Stępień, Pani psycholog Małgorzata Moczydłowska, nauczyciel biblioteki - Pani Elżbieta Rzeczkowska i wychowawcy świetlicy szkolnej.
Na początku akademii uczeń klasy 7B - Wojciech Bzdzikot przedstawił argumenty przemawiające za nauką języka niemieckiego. W dalszej części uroczystości uczennica klasy 7B - Zofia Kopińska opowiedziała krótką historię zjednoczenia Niemiec. Punktem kulminacyjnym uroczystości było wykonanie hymnu Niemiec przez ucznia klasy 7B - Łukasza Płatosa na skrzypcach przy akompaniamencie nauczyciela muzyki - Pana Rafała Balickiego.