Uczniowie w świetlicy wraz z opiekunką wykonujący prace plastyczne

Marzec to wiosna, a wiosna to radość.

Wychowankowie naszej świetlicy z radością powitali Panią Wiosnę, uczestnicząc w różnorodnych zajęciach ukazujących uroki tej kolorowej, pachnącej i radosnej pory roku.
W czasie zajęć ?żywego słowa? dzieci omawiały zmiany zachodzące wiosną w przyrodzie, rozwiązywały zagadki, rebusy
i krzyżówki związane z tą tematyką.
W ?muzyczny? czwartek i piątek dzieci śpiewały piosenki związane z nadejściem tej pięknej pory roku.
W czasie zajęć ?sprawnych rąk? uczniowie wykonali prace, których inspiracją były zwiastuny wiosny.

Uczniowie wraz z opiekunką podczas wykonywania prac plastycznych

W marcu odbył się konkurs ?Z piosenką za pan brat!?.
Od września do marca społeczność świetlicy poznała i nauczyła się 13 piosenek, które były często powtarzane w trakcie różnorodnych zajęć.
Zadaniem osób przystępujących do konkursu było nagranie jednej z trzynastu piosenek i zaprezentowanie jej członkom Jury.
Po ?burzliwych? dyskusjach wyłoniono zwycięzców.
Pierwsze miejsce ex aequo zajęły Zosia Gluza i Pola Piechnik z klasy 2a, drugie miejsce zajęła Helenka Duchnowska z klasy 1c, a trzecie ex aequo Dorotka Pasek
z klasy 3a oraz Gabrysia Godula z 1b.
Zwyciężczyniom gratulujemy osiągniętego sukcesu.

Dzieci z dyplomami i opiekunowie świetlicy