Rozłożona ksiązka a nad nią tekst: Sleeveface, czyli ubierz się w książkę w ramach projektu czytelniczego

Sleeveface to inspirująca zabawa.

W ramach projektu Książka żyje, czaruje, wędruje uczniowie klas 4 ubrali się w książkę.

Sleeveface to fotografia osoby z zasłoniętą przez okładkę książki bądź płyty częścią ciała.

Na zdjęciu osoba zostaje wkomponowana w okładkę, uzupełnia ją, stanowi jej fragment.

W efekcie powstaje złudzenie prezentujące czasem zabawne, czasem kreatywne połączenie czytelnika z jego książkowym wcieleniem.

Termin sleeveface powstał w kwietniu 2006 i został upowszechniony przed Johna Rostrona i Carla Morrisa.

Efekty wspólnej zabawy uczniów i ich rodziców możemy obejrzeć w galerii. Zapraszam.

Koordynator projektu: Iwona Bednik-Szymańska