Pani Wiceprezydent Kalinowska, Pan Dyrektor Tomczyk i osoby biorące udział w przedstawieniu

Nagranie przedstawienia można obejrzeć po zalogowaniu się do google. Można też je pobrać klikając pobierz po kliknięciu linku: https://drive.google.com/file/d/1jlCz4_zS-XMj1M8M6GkH7JdGVS3Sa1x2/view

Kolędy przywołują na myśl piękny grudniowy okres Świąt Bożego Narodzenia.

Wspólne śpiewanie tych uroczystych pieśni tworzy niesamowity, magiczny, ciepły klimat, choć na zewnątrz najczęściej mróz.

Kolęda wprowadza niepowtarzalną atmosferę w naszą codzienność. Daje spokój, radość, integruje i zbliża do siebie.

Wpisując się w tę piękną polską tradycję, cała społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej nr 33 w Radomiu wraz z zaproszonymi gośćmi już po raz trzeci uczestniczyła we wspólnym kolędowaniu pt. Szkolne kolędowanie ? Anielskie śpiewanie.

?Gospodarzami? uroczystości były Anioły i Aniołki, które witały przybyłych swoim niewinnym uśmiechem, zapraszały do wspólnego śpiewania, otaczały wszystkich ciepłem, dobrocią i opieką.
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia chcieliśmy przypomnieć mieszkańcom Śródmieścia, Osiedla nad Potokiem i wszystkim Rodzicom naszych Uczniów, jakie wartości można czerpać z tego święta. Takimi słowami powitał zebranych dyrektor szkoły ? pan Andrzej Tomczyk, pomysłodawca i ?dobry duch? przedsięwzięcia.

Część artystyczna uroczystości to wspólne dzieło Uczniów i Nauczycieli.

Chór, zespół muzyczny, soliści, najmłodsi Uczniowie ze szkolnego oddziału 0 oraz klas I ? III, recytatorzy, aktorzy szkolnego koła teatralnego 33 bliżej sceny, twórcy pięknej scenografii oraz prowadzący uroczystość stworzyli ciekawe, pełne humoru
i świątecznej atmosfery przedstawienie, podczas którego wszyscy wspólnie śpiewaliśmy najpiękniejsze kolędy i pastorałki.
Na zakończenie staropolskim zwyczajem połamaliśmy się opłatkiem.

Życzenia wspaniałych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia złożyli:
Dyrektor PSP nr 33 w Radomiu ? pan Andrzej Tomczyk,
Wiceprezydent Radomia - pani Katarzyna Kalinowska,
Proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Królowej Świata - ks. Tomasz Kośka
oraz przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego ? wiceprzewodniczący szkoły - Mateusz Mazur.
Mamy nadzieję, że naszym koncertem daliśmy trochę wytchnienia i radości oraz zintegrowaliśmy środowisko naszej szkoły.

Liliana Terkner

Patronat medialny:

Radio Plus, Gość Niedzielny, Radomska Grupa Mediowa, Tygodnik Radomski.

Artykuł na stronie Radia Plus:

Wspólne kolędowanie w PSP nr 33 w Radomiu (radioplus.com.pl)

Zdjęcia na stronie Co Za Dzień: Anielskie śpiewanie w PSP 33 (zdjęcia) (cozadzien.pl)