Poczet Sztandarowy Szkoły

Uczniowie naszej szkoły przygotowali akademię w związku ze 104. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

W krótkim rysie historycznym występujący aktorzy przybliżyli widzom najważniejsze wydarzenia od czasu rozbiorów po rok 1918. Przypomniano publiczności powstania narodowe z XIX wieku, walkę o polskość z zaborcami, czasy I wojny światowej
i wreszcie upragniony dzień 11 listopada 1918 r. Na scenie oglądaliśmy, m.in. Polskę zakuwaną w kajdany, działalność zaborców, którzy podzielili nasz kraj między siebie.
W czasie akademii zaśpiewał nasz szkolny chór, pod kierunkiem pani Justyny Samuś. Usłyszeliśmy takie utwory jak chociażby ,"Wojenko, wojenko? czy "Legiony?. Prowadzący całą akademię uczniowie z klas 8: Adrianna Utkowska i Mateusz Mazur zadali na koniec ważne pytanie: Czym dla nas współcześnie jest patriotyzm? Odpowiedź pozostawiamy każdemu z nas.
Akademię przygotowały panie: Urszula Banatowska, Luiza Sobczyk i Justyna Samuś.
Dekoracje - pani Iwona Bednik-Szymańska.

Uczniowie podczas Akademii, z nimi Pan Dyrektor, za nimi napis: Bóg, Honor, Ojczyzna.