Dzieci z nauczycielem przy grobie biskupa Materskiego

6 października 2021 r. wolontariusze z naszej szkoły:

Maja Kutkowska, Oliwia Latała, Aleksandra Grabowska, Michał Kowalski, Małgorzata Chrustowicz, Aleksandra Stankiewicz, Wiktoria Kocur wraz z opiekunką Elżbietą Skierską - Markowicz uczestniczyli w akcji CZYSTY RADOM

W słoneczne środowe popołudnie razem z wolontariuszami i ks. Krzysztofem Bochniakiem koordynatorem Szkolnych Klubów Wolontariatu zrzeszonych w Arce wyruszyliśmy na zabytkowy cmentarz przy ul. Limanowskiego. Wolontariusze sprzątali groby m.in.: zasłużonych żołnierzy, groby zabytkowe i zapomniane oraz dwóch Prezydentów Miasta Radomia: Romana Józefa Szczawińskiego (zamordowanego w Oświęcimiu) oraz Czesława Golczewskiego (zm. w 1910 r.).

Wolontariusze wraz z opiekunką na tle kaplicy cmentarnej, w której są pochowani biskupi radomscy