Książki kochają każdego, kto je otwiera, dając mu poczucie bezpieczeństwa i przyjaźń, niczego w zamian nie żądając.

Cornelia Funke

Dla miłośników woluminów (książek) każdy dzień jest dobry, by oddać się z lubością pasji czytania. Ale dzień 23. kwietnia jest szczególnym. Ten dzień jest bowiem świętem książki, czytania, dyskusji o autorach, tłumaczach czy też o sytuacji w branży wydawniczo-księgarskiej. Z powodu pandemii obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich przeniosły się głównie do Internetu.
Uczniowie klasy 4b z okazji Dnia Książki ubrali się w książkę! Tak! Dobrze przeczytaliście! Wspólnie zabawili się w SLEEVEFACE: ubierz się w książkę.
Sleeveface czyli zdjęcie z okładką książki lub ubierz się w książkę, to zdjęcia przedstawiające osoby z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące kreatywne, zabawne połączenie fotografowanej osoby z ilustracją na okładce. W sleeveface potrzebna jest jedynie wyobraźnia, książka z domowej lub szkolnej biblioteki i aparat. Dobra zabawa gwarantowana! Oto przykłady takich modnych książkowych przebieranek w klasie 4b.