Trzy osoby na tle napisu Festyn Rodzinny

Talent był i pozostanie darem, za który odpowiadają wszyscy.

W piątek, 14 czerwca w Publicznej Szkole Podstawowej nr 33
w Radomiu odbył się festyn rodzinny. Z tej okazji zostały przygotowane liczne atrakcje. O godzinie 17.00 Pan Dyrektor Andrzej Tomczyk powitał nas i zaprosił do wspólnej zabawy.

Następnie Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności.

Były recytacje, piosenki i tańce.  Ze sceny uśmiechały się do nas Panie prowadzące - Justyna Samuś oraz  Katarzyna Karolik-Ruta, które w przerwach między występami sprawdzały naszą wiedzę o szkole.

Dzięki uprzejmości pana Pułkownika Łukasza Baranowskiego poznaliśmy brzmienie Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Obrony Terytorialnej. Bardzo duże wrażenie zrobił na nas wszystkich ten pokaz.

Braliśmy udział w licznych konkursach, wygrywaliśmy wspaniałe nagrody. Uczniowie zmierzyli się z torem rowerowym w Miasteczku Ruchu Drogowego oraz z ortografią podczas szkolnego dyktanda.

Atrakcji było co niemiara: pokaz samoobrony pod opieką Pana Wojciecha Peryta, malowanie twarzy, quiz o piłce siatkowej, szkolenie z pierwszej pomocy i wiele innych. Bohaterem dnia stał się jednak czołowy piłkarz Radomiaka Radom - Leandro Rossi, który odpowiadał na pytania naszych małych piłkarzy, rozdawał autografy i robił zdjęcia z Uczniami.

Nie dało się nie zauważyć wielkich dmuchanych zamków, gdzie miło spędzali czas najmłodsi.

Nie było czasu na nudę.

Nikt z uczestników nie wyszedł też głodny. Były potrawy z grilla, ciepła grochówka, pajda ze smalcem oraz "na słodko" - ciasto i lody. Spragnieni delektowaliśmy się przepyszną lemoniadą.

Ładna pogoda i dużo atrakcji sprawiały, że wszyscy świetnie się bawili w miłej rodzinnej atmosferze.

Redakcja Słonecznych Wiadomości

Marysia Marszałek, Asia Szpekcińska i Ola Żyszczyńska