Osoby na akademii

„Przeszłość wielka, wzniosła – to Ojczyzna Twa”

30 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego oraz odśpiewania hymnu narodowego. Następnie uczniowie z klas 4-8 przedstawili krótkie inscenizacje historyczne, przypominające wydarzenia z 1791 roku.
Uczniowie mogli usłyszeć o tym, czym jest konstytucja i jaką rolę odgrywa w państwie prawa, a także co oznaczają pojęcia: Naród, Wolność, Ojczyzna.

Ta wyjątkowa lekcja historii przeplatana była utworami muzycznymi, a uczniowie z klasy 4d pięknie zatańczyli poloneza.

To wyjątkowe wydarzenie skłoniło zgromadzonych do refleksji nad tym, iż Ojczyzna jest naszym wspólnym dobrem, a Konstytucja 3 Maja była potwierdzeniem tej idei.

Podczas tej uroczystości dominowały barwy biało – czerwone. Przypominając o Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Akademia była wspaniałą okazją do przypomnienia sobie o ważnej karcie w historii Polski i do budowania poczucia tożsamości narodowej wśród uczniów.

Piosenka w wykonaniu uczniów z klas starszych- kliknij tu.

Piosenka w wykonaniu uczniów z oddziału przedszkolnego PSP 33 - kliknij tu.

Taniec w wykonaniu uczniów klas czwartych - kliknij tu.

Uczniowie i poczet sztandarowy