2 kwietnia przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

Autyzm to odmienny od typowego sposób rozwoju człowieka, objawiający się różnicami w sposobie komunikacji, nawiązywania relacji, wyrażania emocji, uczenia się oraz schematami zachowań.
W ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu realizowane są liczne inicjatywy na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji osób ze spektrum autyzmu i ich rodzin.
Jedną z nich jest „Polska na Niebiesko” – coroczna kampania społeczna o zasięgu ogólnopolskim organizowana przez Fundację JiM.

Nasza szkoła od wielu lat dołącza się do obchodów. W tym roku, ze względu na pandemię, akcja została zorganizowana w formie zdalnej.
Uczniowie zostali zaproszeni do stworzenia Wirtualnego Łańcucha dla Autyzmu.

Dzieci ubrane w kolor niebieski w postawie, jakby chciały dołączyć do łańcucha robiły sobie zdjęcia, okazując w ten sposób wsparcie i solidaryzując się z osobami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. W oddziale przedszkolnym dzieci miały możliwość wysłuchania opowiadania „ Hubek kubek” - historii chłopca z Zespołem Aspergera.
Do wspólnego czytania zachęcano rodziców uczniów klas 1-3, którzy otrzymali link dostępu do w/w opowiadania.
Dostarczone zdjęcia prezentujemy na stronie szkoły i szkolnym facebooku. Dziękujemy z całego serca wszystkim, którzy włączyli się w akcję, rodzicom za pomoc, uczniom za fantastyczną fotorelację.

Zdjęcia w galerii