Po raz drugi nasza szkoła wzięła udział w akcji „Paczka dla bohatera".

Zebraną żywność i środki chemiczne przekazaliśmy druhowi Pawłowi Tuzinkowi, który jest jednym z koordynatorów akcji w naszym rejonie. 

Dzięki prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koło Szydłowiec - pani Zofii Pawlak przygotowana przez wolontariuszy paczka dotarła do pani Jadwigi

z Szydłowca, siostry jednego z „żołnierzy wyklętych" - Ryszarda Szelocha, pseudonim „Kruk". Za działalność w AK rodzina pani Jadwigi była prześladowana.

Z tego powodu nasza bohaterka przesiedziała kilka miesięcy w więzieniu w Radomiu. 

Po wojnie brat pani Jadwigi pod koniec stycznia 1949 roku zginął razem z kolegą, Stanisławem Stefańskim pseudonim „Sowa” w obławie. Urząd Bezpieczeństwa urządził zasadzkę po zgłoszeniu przez donosiciela miejsca pobytu żołnierzy. Ich zwłoki były pokazywane na widok publiczny na komisariacie milicji w Szydłowcu. Ich ciał nigdy nie wydano, miejsce ich pochówku jest do tej pory nieznane. Rodziny żołnierzy były prześladowane przez władze, krewni nie mogli podjąć nauki na studiach i znaleźć odpowiedniej pracy zarobkowej. 

Pani Jadwiga była bardzo poruszona faktem, że o niej pamiętano. Dziękowała za okazaną pomoc.

Prosiła o przekazanie życzeń zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

Przekazanie darów druhowi Pawłowi Tuzinkowi z OSP Skaryszew.

Na zdjęciu pani Jadwiga – nasza Bohaterka, pani Zofia Pawlak – prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koło Szydłowiec oraz pani Urszula Banatowska.