2 grudnia 2017 roku w Galerii Słonecznej - markecie Carrefour odbyła się zbiórka żywności na Wigilię dla Samotnych, która odbędzie się 24.12.2017 r. w hali sportowej przy Zespole Szkół Budowlanych w Radomiu przy ul. Kościuszki 7.

 

Podczas tej wyjątkowej zbiórki nie zabrakło wolontariuszy z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 33 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Radomiu. 

 

 

Jak podają statystyki w naszym mieście - Radomiu jest około 10 000 samotnych osób. Fundacja "Wolne Miejsce" już od kilkunastu lat przygotowuje Wieczerze Wigilijne właśnie dla takich samotnych osób. W tym roku będą one organizowane w Katowicach, Świętochłowicach, Łodzi, Kołobrzegu, Tarnowie, Ostrowie Wielkopolskim. i Wrocławiu oraz w Toronto (Kanada) i Mińsku (Białoruś) i właśnie po raz pierwszy w Radomiu.

W akcji uczestniczyli: Natalia Szczerbińska, Jagoda Jaśkiewicz, Klaudia Rojek, Maja Fila, Maria Senderowska, Ania Szczepanowska, Sandra Krynicka, Iza Dobosz, Aleksandra Kępczyńska, Julia Kusińska, Bartłomiej Nawrot, Dawid Kopycki,Mikołaj Zawadzki, Hubert Gadalski, Julia Łukomska.
Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za radosne, zaangażowanie serca w pomoc
dla Samotnych Mieszkańców Radomia.
Opiekunki SKW i SKC:
Elżbieta Skierska-Markowicz
Ewa Majcher
Koordynator „Wigilii dla Samotnych” w Radomiu
Zbigniew Ciesielski