Dzieci bawiące się przed sceną

Gwarno i radośnie było  na boisku przy PSP nr 33 w Radomiu, gdzie w środowe popołudnie  7 czerwca b. r. miał miejsce festyn szkolny.

Już o godzinie 15.00 rozegrana została seria meczów w piłkę nożną „Nauczyciele kontra Uczniowie", w których zwycięską drużyną okazali się nauczyciele.

Godzinę później natomiast z zawiłościami polskiej ortografii zmierzyli się rodzice, nauczyciele oraz uczniowie, przystępując do wspólnego dyktanda pod hasłem: „Ortograficzna corrida, czyli walka z bykami”.

O godzinie 17.00 dyrektor PSP 33, pan Andrzej Tomczyk wraz z medalistkami Mistrzostw Polski w piłce ręcznej dziewcząt APR PREZERO Radom dokonał oficjalnego otwarcia festynu, witając wszystkich przybyłych i zapraszając do wspólnej zabawy.

A na jakie atrakcje mogli liczyć uczestnicy tego integracyjnego spotkania? Było ich naprawdę wiele!

Na scenie zaprezentowali swoje talenty najbardziej uzdolnieni uczniowie szkoły, widzowie podziwiali tańce, śpiew i pokazy teatralne. Obejrzeli również  występ Julii Miłosz z klasy 8b, złotej i srebrnej medalistki XI Mistrzostwa Polski w Fitness Sportowym w Gdańsku oraz wysłuchali recytacji Aleksandry Woźniak z klasy 7a, zdobywczyni III miejsca w Konkursie  Czytelniczym Czytanie jest podróżą. Podczas festynu nie zabrakło też licznych konkursy z nagrodami.

Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz samoobrony w wykonaniu podopiecznych Wojciecha Peryta,  trenera KICK BOXING i jednocześnie nauczyciela PSP 33. Zawodnicy prezentowali różne techniki samoobrony, które mogły być przydatne w codziennym życiu. Popisy sportowców wywołały wiele emocji wśród obserwatorów!

Kolejną atrakcją spotkania był występ wicemistrzyń Polski juniorek młodszych APR PREZERO Radom w piłce ręcznej, które dały pokaz mistrzowskiej gry. Rozgrywkom towarzyszył głośny aplauz licznie zgromadzonej publiczności.

W sali gimnastycznej uczestnicy festynu mieli okazję spróbować swych sił w łucznictwie. Pod okiem instruktorów  ,,ŁKS" Radom  wykonywali swe pierwsze strzały do tarczy łuczniczej.

Na placu wokół szkoły usytuowane były stoiska z rozmaitymi atrakcjami: można było odwiedzić „salon fryzjerski”, gdzie chętni- dzięki kreatywności działających tam pań- ożywiali swe fryzury kolorowymi warkoczykami. Na  stoisku malowania twarzy,  przy pomocy kolorowych farbek  i własnej wyobraźni,  nauczycielki zmieniały buzie uczniów w wizerunki postaci z bajek, popularnych filmów lub ulubionych zwierzątek. Uczestnicy festynu mieli też możliwość wejścia do wozu strażackiego, samochodu policyjnego oraz mogli podziwiać wspaniałe motocykle.

Jak wiadomo: dobra zabawa wzmaga apetyt! Dlatego goście mieli okazję skosztować pysznych domowych ciast, zjeść smakowitą kiełbaskę z grilla oraz spróbować przepysznej grochówki prosto z gara. Chętnych na wszystkie smakowitości było wielu!

Jednak festyn to nie tylko zabawa, podczas wydarzenia można było nauczyć się resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Prowadzony przez  profesjonalistów instruktaż pozwolił zdobyć umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy, które w nagłych sytuacjach mogą uratować ludzkie życie.

Wspaniała rodzinna atmosfera festynu i  liczne atrakcje oraz piękna pogoda sprawiły, że  impreza była bardzo udana i każdy znalazł coś dla siebie. Było mnóstwo uśmiechów i radości.

Zapraszamy za rok!

Scena, na niej osoby, z tyłu napis na niebieskim tle - Festyn Rodzinny

Patronat medialny:

logo patronów medialnych festynu

Artykuł na stronie "Gościa Niedzielnego" - kliknij tu.

Zdjęcia na stronie cozadzien.pl - kliknij tu.

Artykuł na stronie radom.naszemiasto.pl - kliknij tu.