Osoby grające w przedstawieniu, jedna ma skrzydła anioła, druga niebieską sukienkę, widać żłóbek

Wspólne kolędowanie to piękny staropolski zwyczaj, który przetrwał do dziś i łączy kolejne pokolenia.

Kontynuując tę tradycję, 20 grudnia  2023 r. w atmosferze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia społeczność szkolna PSP nr 33 w Radomiu oraz zaproszeni goście spotkali się w sali gimnastycznej, aby wspólnie uczestniczyć w  IV Szkolnym Kolędowaniu.  Swą obecnością uroczystość uświetnili: Jego Ekscelencja ksiądz biskup Marek Solarczyk, który objął honorowym patronatem to wydarzenie, pani Anna Michalska - inspektor Wydziału Edukacji w Radomiu,  dyrektorzy okolicznych placówek oświatowych: pan Romuald Lis - dyrektor Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Św. Filipa Neri, pani Wioleta Bogucka - dyrektor Przedszkola Publicznego nr 3 oraz inne osoby związane z naszą szkołą: pan Jacek Nowak - dyrektor PSP w Makowcu i jednocześnie  absolwent PSP 33 oraz  nasi stali partnerzy, przedstawiciele Centrum Aktywności Lokalnej. Wśród gości znaleźli się również emerytowani pracownicy szkoły, w tym także wieloletnia dyrektor szkoły, pani Jolanta Paduszyńska.

Zebranych przywitał dyrektor szkoły, Pan Andrzej Tomczyk, składając życzenia świąteczne i zapraszając do wspólnego śpiewania najpiękniejszych polskich kolęd.

Następnie odbyło się przedstawienie rozgrywające się niejako na dwóch planach czasowych: aktorzy ze Szkolnego Koła Teatralnego 33 bliżej sceny odegrali sceny
z życia Świętej Rodziny towarzyszące narodzinom Jezusa w betlejemskiej stajence, przenosząc widzów o ponad 2000 lat wstecz, ale także przedstawili obraz wigilijnej wieczerzy we współczesnej rodzinie, przypominając tym samym liczne polskie  tradycje związane z tym pięknymi świętami. Występy uczniów przeplatane były wspólnym śpiewem   najsłynniejszych kolęd i pastorałek przez przybyłych na to radosne wydarzenie.

Świetna gra młodych aktorów, ich piękne tematyczne stroje oraz towarzysząca występom nastrojowa muzyka - wszystko to sprawiło, iż każdy z przybyłych na tę uroczystość mógł chociaż  na chwilkę dotknąć tajemnicy Bożego Narodzenia.

Jak wynika z relacji uczestników IV Szkolnego Kolędowania w PSP 33 w Radomiu, całe wydarzenie dostarczyło im wielu wzruszeń i na długo pozostanie w ich pamięci.

Zapraszamy za rok na kolejne wspólne kolędowanie w PSP 33!

Patronat medialny: Radio Plus, Gość Niedzielny, Co Za Dzień, Echo Dnia.

Relacja na stronie "Co Za Dzień" - kliknij tu.

Relacja na stronie "Echa Dnia" - kliknij tu.

Relacje filmowe można obejrzeć w czterech częściach:

część 1 - kliknij tu

część 2 - kliknij tu

część 3 - kliknij tu

część 4 - kliknij tu.

Dorośli i dzieci w sali gimnastycznej

Zdjęcia  w galerii.