Finał Szlachetnej Paczki 2016 w Radomiu odbył się w Zespole Szkół Ekonomicznych.

Tu swój magazyn miały dwa rejony Radom Glinice i Radom Śródmieście. Działało w nich ponad 50 wolontariuszy i dużo ludzi wspomagających, między innymi żołnierze z 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego.

Po raz trzeci nasz szkoła uczestniczyła w tej ogólnopolskiej akcji. W tym roku pięknie zaangażowali się nauczyciele, pracownicy administracji, uczniowie, ich rodzice oraz sponsorzy.

Wolontariusze  zbierali dary, pakowali prezenty, oklejali je serduszkami.

Przygotowaliśmy 27 paczek.

W sobotę rano 10 grudnia przekazaliśmy je wolontariuszce, która była odpowiedzialna za dostarczenie ?Szlachetnej Paczki? rodzinie.
Udział w tym projekcie pozwala każdemu z nas odkryć , że dawanie napełnia nasze serca radością i miłością  oraz wyzwala w nas potrzebę pomagania każdemu, kto znalazł się w trudnej sytuacji.
Dziękujemy wszystkim za serce, za złożone dary, za zaangażowanie w przygotowanie  tegorocznej paczki.

Od lewej: Ewa Majcher, Elżbieta Skierska-Markowicz, Urszula Celi, wolontariuszka rodziny - p. Ewa

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

Szlachetna Paczka 2015

W tym roku radomska Szlachetna Paczka obchodzi jubileusz ? już od 15 lat radomianie niosą mądrą pomoc potrzebującym.

Do drużyny Szlachetnej Paczki po raz drugi dołączyła społeczność  naszej szkoły.

Przedstawiciele Szkolnego Klubu Wolontariatu w czwartek (10 grudnia)

po zajęciach lekcyjnych

z przyniesionych przez uczniów naszej szkoły różnorodnych darów

przygotowali paczki.

W sobotę 12 grudnia zapakowane paczki przeniesiono do samochodu.

Z trudnością paczki zmieściły się w samochodzie.

Dary zostały dostarczone do magazynu Szlachetnej Paczki,  który mieścił się w Galerii Rosa.

BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY DYREKCJI, WSZYSTKIM NAUCZYCIELOM, KTÓRZY HOJNIE FINANSOWO WSPARLI PRZYGOTOWANIE PACZKI

ORAZ UCZNIOM NASZEJ SZKOŁY I ICH RODZICOM,

KTÓRYCH  DAR SERCA POMOŻE PRZEŻYĆ RADOŚNIE ZBLIŻAJĄCE SIĘ

ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA OBDAROWANEJ RODZINIE.

Wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu

oraz opiekunki SKW:

Elżbieta Skierska-Markowicz, Ewa Majcher,

Urszula Celi ? wolontariuszka Szlachetnej Paczki.

Szlachetna Paczka 2014

Szlachetna Paczka to ogólnopolska akcja pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej.

W roku 2014 do Szlachetnej Paczki była zgłoszona rekordowa liczba rodzin i osób samotnych z Radomia - 100. Akcja rozpoczęła się 22 listopada.

W ramach akcji Szlachetna Paczka nasza szkoła włączyła się w organizowanie pomocy dla jednej z rodzin.

Rodzina otrzymała kuchenkę mikrofalową, kołdrę i buty zimowe.
Dary te zostały sfinansowane ze zbiórki pieniężnej,
w którą włączyli się nauczyciele naszej szkoły.

Uczniowie przynieśli żywność i środki czystości.

W środę 10 grudnia po zajęciach szkolnych rozpoczęliśmy pakowanie prezentów.

Mateusz Kućmiński i Kuba Jabłoński w akcji...

Patrycja Romanowska, Alicja Kozera i Aleksandra Molik dzielnie sobie radzą.

Z pomocą wolontariuszy przygotowaliśmy 9 paczek.
Pani Urszula Celi - nauczycielka kl. 0 przekazała nasze prezenty do magazynu dla darczyńców znajdującego się przy ul. Warszawskiej 12.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom naszej szkoły,
których dar serca pomógł przeżyć radośnie zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.

Urszula Celi (wolontariuszka Szlachetnej Paczki)
wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu
oraz opiekunki SKW: