Pan Dyrektor rozpoczynający Festiwal

18 kwietnia sala gimnastyczna naszej szkoły zapełniła się uczestnikami, gośćmi i sympatykami VIII Międzyszkolnego Festiwalu Piosenki Angielskiej SING ALONG.

Po uroczystym otwarciu festiwalu przez pana dyrektora Andrzeja Tomczyka, dwudziestu uczniów z jedenastu radomskich szkół podstawowych zaprezentowało znakomite interpretacje piosenek w języku angielskim.

A były wśród nich takie przeboje jak „Easy on me”, „I wanna dance with somebody”, „One moment in time”, „Flowers”, „When a man loves a woman” i wiele innych.
Prezentacje oceniało pod względem językowym, muzycznym i artystycznym jury w składzie:
- pani Barbara Skrok – przewodnicząca jury, wieloletnia metodyczka w szkole językowej w Radomiu. uczestniczka i wykładowczyni licznych konferencji i szkoleń w zakresie dysleksji rozwojowej i edukacji włączającej; autorka książki: „Jak dyslektyka uczyć języka (obcego)”
- pani Maria Kukla-Dąda – prowadząca szkołę językową Exam Academy pasjonatka języka angielskiego, organizatorka i autorka dwóch konkursów regionalnych z języka angielskiego Yle Movers oraz FLY to B2 First
- pani Ewa Żaczek – wieloletni nauczyciel rytmiki i opiekun zespołu wokalno-instrumentalnego Moderato, działającego przy PSP 33, oraz grupy muzyków grających na instrumentach strunowych.

Poziom prezentacji był niezwykle wysoki, toteż jury miało niełatwe zadanie, lecz po długich obradach zdecydowało przyznać następujące nagrody:

• I miejsce: Julia Czubak PSP nr 15 („Easy on me”)
• II miejsce: Aleksandra Woźniak PSP nr 33 („I wanna dance with somebody”)
• III miejsce: Alicja Odzimek PSP nr 29 („Save your tears”)

wyróżnienie językowe: Alan Farkowski (ZSP nr 3)
wyróżnienie językowe: Amelia Faryna (PSP nr 23)

wyróżnienie muzyczne: Maria Kazana (I Społeczna SP)
wyróżnienie muzyczne: Gabriela Łepecka (PSP nr 24)
Najlepszą solistką, nagrodzoną nagrodą publiczności okazała się
Julia Czubak (PSP nr 15).
Ponadto, biorąc pod uwagę wysoki poziom opanowania języka angielskiego przez uczestników festiwalu, pani Maria Kukla-Dąda wręczyła 4 wyróżnienia w imieniu szkoły językowej Exam Academy. Nagrody te otrzymali:
Laura Miłosz (PSP 33)
Zofia Dusza (PSP 4)
Anne Płatek (PSP 31)
Jakub Siczek (I Społeczna SP)
Koncert poprowadził duet: uczennica kl. 7c Martyna Rzepkowska oraz uczeń kl. 6a Krzysztof Kozieł.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy
niebywałych zdolności językowych i muzycznych!
Organizatorami VIII Międzyszkolnego Festiwalu Piosenki Angielskiej SING ALONG był zespół nauczycieli PSP 33. Szczególne podziękowania kierujemy do: nauczycieli informatyki – pani Anny Barszcz i pani Doroty Soból, za breloczki z logo festiwalowym wydrukowane na szkolnych drukarkach 3D, które stanowiły unikalną pamiątkę dla wszystkich uczestników festiwalu i ich opiekunów; pani Iwony Bednik-Szymańskiej za oprawę plastyczną festiwalu, oraz do księdza Krzysztofa Wiśniewskiego, który wspierał nas w organizacji oprawy muzycznej koncertu finałowego.

Dziękujemy wszystkim sympatykom festiwalu, którzy zaangażowali się w jego organizację i wspierali nasze wspólne dzieło.

Patronat medialny:
Radio Plus Radom, Echo Dnia, Radomska Grupa Mediowa.

Osoby podczas Festiwalu