Dziewczynki z panią

8 kwietnia, w radomskiej Resursie odbyła się XXVI Radomska Gala Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”.

Podczas gali ogłoszono laureatów konkursu w kategoriach „Duża Ósemka” - dla uczniów szkół średnich i „Mała Ósemka” - dla uczniów szkół podstawowych. Wolontariuszy, ich opiekunów oraz wszystkich przybyłych gości powitali: ks. Andrzej Tuszyński - prezes Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „Arka” oraz wiceprezes p. Ewa Kamińska.

Ks. Andrzej Tuszyński podkreślił, że „(…) Radom jest stolicą wolontariatu. To prawda. Nie wyobrażam sobie dziś Radomia bez wolontariatu”.
Słowa podziękowania do wolontariuszy skierowała też p. Joanna Fabisiak prezes Fundacji „Świat na Tak”, która od 30 lat organizuje Konkurs Ośmiu Wspaniałych.
Wiceprezydent miasta Radomia p. Katarzyna Kalinowska wręczała dyplomy, gratulowała i dziękowała wolontariuszom za ich pracę na rzecz innych.
Z dumą informujemy, że „Wspaniałą” w kategorii „Mała Ósemka” została uczennica kl. 6 A - wolontariuszka z naszej szkoły Laura Miłosz.
Gratulujemy i życzymy Laurze trwania w czynieniu dobra.
Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu:
Urszula Banatowska
Elżbieta Skierska - Markowicz