Dzieci w świetlicy z jabłkami

„Jesienią,jesienią
sady się rumienią”

Na powitanie jesieni w naszej świetlicy obchodziliśmy 28 września Światowy Dzień Jabłka.
Zajęcia miały na celu spopularyzowanie jedzenia tego najbardziej znanego owocu na świecie oraz przybliżenie zalet jabłka: jego wspaniałych właściwości odżywczych i smakowych.
Dzieci poznały utwory literackie oraz piosenki związane z jabłkiem, układały rymowanki. Podczas zorganizowanych warsztatów kulinarnych degustowały prażone jabłka i chipsy jabłkowe.
Kosztowały słodkie, rumiane jabłuszka i pachnącą szarlotkę.
Nie zabrakło też słodkiego soku jabłkowego.
Dzieci chętnie opowiadały o potrawach przygotowywanych w ich domach z udziałem jabłek.
Na zakończenie zajęć sprawdziły swoją wiedzę rozwiązując quiz i zagadki.
Zajęcia te doskonale wpisały się w wieloletnią już realizację w naszej szkole Programu dla szkół: owoce i warzywa oraz produkty nabiałowe, który propaguje i wzmacnia zdrowe nawyki żywieniowe u dzieci.
Chcemy aby jabłka i inne owoce oraz warzywa były doskonałą zdrową przekąską, chętnie spożywaną przez nasze dzieci na przerwach.

Dzieci w świetlicy z jabłkami