Przekazanie sztandaru
W tym roku szkolnym naukę w murach naszej szkoły zakończyło 134 absolwentów. Pożegnaliśmy klasy: 8A, 8B, 8C, 8D, 8E i 8F.
Uczniowie, zanim jednak stali się absolwentami, przygotowali akademię na zakończenie roku szkolnego 2022/2023.
W jej czasie mogliśmy zobaczyć na tablicy multimedialnej zdjęcia wszystkich klas, od maluchów do czasu nauki w klasie ósmej.
Wysłuchaliśmy wierszy, m.in. o każdej z klas. Pan dyrektor Andrzej Tomczyk wręczył nagrody ponad trzydziestce osób.
Zostali nagrodzeni za wyniki w nauce oraz za wolontariat. Nasi uzdolnieni uczniowie, pod przewodnictwem pani Justyny Samuś, pani Ewy Żaczek i ks. Krzysztofa Wiśniewskiego, zapewnili oprawę muzyczną tego wydarzenia.
Najbardziej jednak zaskoczyły wszystkich panie wychowawczynie klas ósmych: Urszula Banatowska, Agata Kwiecień-Żyła, Justyna Głogowska, Wioletta Prawda-Kwiędacz, Grażyna Kolmaga, Katarzyna Pyciarz, które zaśpiewały przeróbkę słynnego hitu zespołu ABBA "Mamma mia”.
Na zakończenie uroczystości nasi uczniowie zatańczyli przepięknie poloneza, który został przygotowany pod kierownictwem pani Barbary Zapały-Gogacz i pani Małgorzaty Łukasiak.
Za piękne dekoracje odpowiedzialna była pani Iwona Bednik-Szymańska.

Bo tak to już na tym świecie bywa, że rodzimy się, rozwijamy i z podstawówki w świat wyfruwamy.

Wszystkim naszym tegorocznym absolwentom życzymy samych sukcesów w kolejnym ważnym etapie ich życia, jakim jest szkoła ponadpodstawowa.
Trzy osoby w sali gimnastycznej stoją, a dwie z boku siedzą