Osoby przebrane za postacie bajkowe, w świetlicy

Miesiąc listopad w świetlicy obfitował w wiele wydarzeń związanych z kalendarzem różnych uroczystości.

Na początku uczciliśmy pamięć tych, którzy odeszli.

Później obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

Pokazano uczniom nie tylko współczesnych dziecięcych bohaterów, ale również postaci z bajek ich rodziców i dziadków, m.in. Misia Coralgola, Jacka i Agatkę.

Następnie uroczyście obchodziliśmy 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Rozmawialiśmy o symbolach narodowych, ćwiczyliśmy postawę, którą należy przyjąć, kiedy śpiewamy nasz hymn.

Utrwalaliśmy także piosenkę "Co to jest niepodległość??, którą dzieci bardzo polubiły
i często proszą, aby wykonywać ją przy użyciu sprzętu nagłaśniającego.

Już bardzo poważnie "wkręciliśmy się? w czytanie, do tego stopnia, że dzieci chętnie na głos czytają swoim rówieśnikom.

W tym miesiącu ulubioną książką był ,,Mikołajek?. Na dzieciach duże wrażenie zrobiło opowiadanie ,,Ludeczka?.

25 listopada w świetlicy obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia.

Zorganizowany on został przez uczniów klasy Ia i Ib wraz z nauczycielkami: panią Ewą Gugą i panią Alicją Rutkowską oraz wychowawców świetlicy.

Spotkanie zaszczyciły swoją obecnością dzieci z zerówki wraz ze swoją wychowawczynią oraz panie wicedyrektorki: Lucyna Stępień i Diana Koczorowska.

Wydarzenie zakończyła degustacja pysznego i zdrowego miodu akacjowego na świeżych flipsikach.

Wszyscy również otrzymali cukierki od Misia Pandy ? gościa specjalnego.

Listopad zakończyliśmy świetlicowymi andrzejkami, czyli tańcem i przede wszystkim wróżbami.

Osoby przebrane za postacie bajkowe, w świetlicy