Uczniowie w muzeum

klasa 1c w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu

27 października 2022 roku uczniowie klasy 1c wybrali się na wycieczkę do Muzeum im. Jacka Malczewskiego.

Dzieci zwiedziły Dział Przyrody oraz uczestniczyły w warsztatach muzealnych ?Drewniane zwierzęta?.

Na wystawie przyrodniczej podziwiały faunę i florę Ziemi Radomskiej.

Zobaczyły charakterystyczne zwierzęta Doliny Wisły Środkowej, Puszczy Kozienickiej oraz zabudowy miejskiej Radomia.

W dioramach widziały m. in. rybitwę, zimorodka, czaplę siwą, bielika, bobra, orlika krzykliwego, głuszca, żurawia, kunę domową oraz pustułki i jerzyki.

Ciekawą ekspozycją okazał się Gabinet Przyrodnika XIX w. Uczniom spodobały się zbiory ornitologa Leopolda Pac ? Pomarnackiego, przedstawiające kolekcję różnorodnych jaj ptaków.

Dużo radości sprawiły dzieciom warsztaty, na których przy użyciu różnych technik plastycznych ozdabiały drewniane zawieszki w kształcie zwierzątek.

Pobyt w muzeum był wspaniałą, pełną wrażeń lekcją przyrody.

Uczniowie w muzeum