Uczniowie siedzący przy stolikach w klasie, ubrani na zielono

24 października w klasie 2 b przyszliśmy do szkoły ubrani na zielono.

Zielony to kolor przypisany symbolicznie do Mózgowego porażenia dziecięcego (MPD).

Zajęcia przybliżające specyfikę tego schorzenia poprowadziła pani Magdalena Malicka w ramach realizacji projektu "Każdy inny- wszyscy równi".

Uczniowie  zostali zapoznani z terminem mózgowego porażenia dziecięcego
i funkcjonowaniem osób dotkniętych tą chorobą.

Dzieci aktywnie włączyły się do zajęć, każde z nich miało możliwość podjęcia próby pisania, chodzenia z ograniczeniami i wcielenia się w sytuację osoby z MPD.

Uczniowie zostali również uwrażliwieni na ten rodzaj niepełnosprawności i akceptację kolegów i koleżanek zmagających się z mózgowym porażeniem dziecięcym.

Na całym świecie jest 17 mln osób z MPD i każdy z nas może spotkać taką osobę na swojej drodze.

Po zajęciach w klasie 2b dzieci będą wiedziały jak się zachować i co mogą zrobić, gdy spotkają koleżankę lub kolegę z MPD.

Osoby ubrane na zielono: uczniowie, nauczycielki na tle napisu 60 lat